İmplant Uygulaması Yaptırabilir Miyim?

Diş sağlığınıza önem veriyorsunuz. Ancak zamanında bazı dikkatsizlikler size diş kayıplarına mal oldu.

İmplant Uygulaması Yaptırabilir Miyim?
İmplant Uygulaması Yaptırabilir Miyim? ahmetsahin
Bu içerik 322 kez okundu.

Diş sağlığınıza önem veriyorsunuz. Ancak zamanında bazı dikkatsizlikler size diş kayıplarına mal oldu. Üzülmeyin. Uzman ellerde kendi dişlerinizi aratmayacak implant uygulaması ile kaybettiğiniz dişleri geri kazanabilirsiniz. Elbette implant uygulamaları için uygun olmanız gerekir. Bunun için bazı kuralları taşıyor olmalısınız. Peki hastalarda implant için hangi şartlar aranır, birlikte inceleyelim.

1.Diş Eti Sağlığı

Öncelikle, diş ve diş eti sağlığı yerinde olmayan kişilere implant uygulanmaz. İmplantın başarılı sonuç verebilmesi için ağız sağlığı yerinde olmalı. Diş eti hastalıkları bulunmamalı. Bu nedenle diş eti sağlığına özen göstermelisiniz. Eğer ağız sağlığınız uygulama için yeterli değil ise, mutlaka kliniğimizle iletişime geçerek, diş eti tedavisine başlayabilirsiniz. Sağlıklı diş ve diş eti sağlandığında implant için gerekli şartlar olarak sayılan diğer aşamaya geçebilirsiniz.

2.Çene Kemiğinin Uygunluğu

İmplant bir diş için de uygulanabilir, birden fazla diş kayıplarında da. Burada önem arz edilen, implant yerleştirilecek bölgedeki kemiğin, titanyum çiviyi tutabilecek kapasitede olmasıdır. Elbette implant uygulamalarında kullanılan çivinin de bir yüksekliği ve kalınlığı söz konusudur. Kemiğin bu ağırlığı taşıması durumunda, implant uygulanır. Ardından protez diş de yerleştirilerek işlem tamamlanır. Görüldüğü üzere, çene kemiğinin müsait olması ve diş sağlığının istenilen düzeyde olması ile implant uygulaması için engel kalmaz. Tabii burada dikkat edilmesi gereken tek bir konu mevcuttur.

3.Gelişim Devam Ediyorsa…

Elbette saydığımız kıstasları taşıyan hastalar rahatlıkla implant uygulaması için merkezimize başvurabilir. Uzman kadromuz ile hızlıca tedavi sürecine başlanır. Sağlıklı dişlerinize de kısa sürede kavuşursunuz. Ancak, implant uygulanacak kişinin kemik gelişimi sürüyorsa, bu tedavi önerilmez. Gelişimi süren, yaşı küçük hastalar yerine, bu tedavi kemik gelişimi tamamlanmış kişilere önerilir.

Doğru Klinik Doğru Tedavi

Tüm şartlar uygun. Ancak uzman olmayan kişilerce gerçekleştirilen implant acılı ve sorunlu bir sürece dönüşebilir. Uzman bir ekibin yürütmesi gereken süreç, sizi yanlış tedaviler sonucu daha zorlu ve daha uzun bir sürece mahkum edebilir. Bu nedenle mutlaka işinde profesyonel bir ekiple çalışın. Daha fazla bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçin. Sağlıklı gülüşlere bir an önce kavuşun.

implant
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!