​ANNELERE KOLAYLIK SAĞLAYACAK CERRAHİ METOD, UYGULAMADA...

Medicana International Ankara Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Önder Sürgit, bebeğini sezaryenle dünyaya getiren annelerin, gebelikte yaygın olan safra kesesi taşı ve göbek fıtığı ameliyatlarını, doğumun hemen ardından sezaryen kesisinden gerçekleştirebildiklerini kaydetti. Doç. Dr. Sürgit'in tıp literatürüne giren bu iki yöntemiyle anneler daha çabuk iyileşecek ve bebeklerini kolayca emzirebilecek.

​ANNELERE KOLAYLIK SAĞLAYACAK CERRAHİ METOD, UYGULAMADA...
​ANNELERE KOLAYLIK SAĞLAYACAK CERRAHİ METOD, UYGULAMADA... Admin
Bu içerik 301 kez okundu.

En büyük katkı, anne-bebek ilişkisine...

Gebelerde karın içi basıncın artması ve hormonal değişikliklerin yaygın olarak safra kesesi taşı ve göbek fıtığı oluşumuna neden olabildiğini belirten Doç. Dr. Önder Sürgit, doğumun ardından yapılması tercih edilen bu operasyonların bebeğini henüz dünyaya getirmiş anneler için sıkıntı kaynağı olduğunu aktardı. Dr. Sürgit, "Annenin yeniden ameliyat stresi yaşamaması ve ilaç almaması için bu operasyonlar doğumun hemen ardından gerçekleştiriliyor. Eski yöntemde bu ameliyatlarda, sezaryen kesisinin kapatılmasının ardından 4 yeni delik açılıyordu. Kesi fazla olduğu için zorluğu da komplikasyon riski de daha fazlaydı ve hastanın hastanede kalma süresi uzuyordu. Anne, bebeğini kucağına alamıyor, anne-bebek ilişkisi bozuluyor, emzirme sorunu yaşanıyordu" diye konuştu. Yeni yöntemle bu sıkıntıların geride kaldığını ifade eden Sürgit, "Bu yeni metotların en önemli katkısı anne-bebek ilişkisinde sağlanıyor" müjdesi verdi.

Fıtığın tekrarlama riski azalıyor

Dr. Önder Sürgit ayrıca, operasyon sezaryen kesisinden uygulandığında fıtığın olduğu bölgeye daha büyük bir yama uygulayabildiklerini de gördüklerini aktarırken, bu büyüklüğün fıtığın tekrarlama ihtimalini de en aza indiğini vurguladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!