‘Adalet Sizsiniz’ oyunu MOİ Sahne’de

İstanbul’un en renkli sahnesi MOİ Sahne iki usta ismi bir araya getiren oyun ‘Adalet Sizsiniz’i izleyiciyle buluşturuyor. Taner Barlas ve Rutkay Aziz’in rol aldığı hiciv türündeki oyun, 8 Şubat Çarşamba günü saat 20.30’da MOİ Sahne’de izlenebilir

‘Adalet Sizsiniz’ oyunu MOİ Sahne’de
‘Adalet Sizsiniz’ oyunu MOİ Sahne’de Admin
Bu içerik 287 kez okundu.

Mall of İstanbul’da yer alan MOİ Sahne’de sergilenecek olan ‘Adalet Sizsiniz’ adlı oyun iki usta tiyatrocuyu bir araya getirdi. Taner Barlas ve Rutkay Aziz’in rol aldığı oyun, M.Ö. 5. yüzyılda Atina’da, Beş Yüzler Meclisi’nin ölüme mahkûm ettiği düşünür Sokrates, 1633 yılında Roma’da, Engizisyon’un müebbet hapse mahkûm ettiği bilim adamı Galileo ve 1927 yılında Boston’da, adaletin ölüme mahkûm ettiği iki İtalyan göçmen işçi Sacco ile Vanzetti’nin hikayelerini konu alıyor.

Oyun, 2012 yılında Cevdet Kudret Edebiyat Ödülü’ne layık görüldü. Ümit Denizer’in kaleme aldığı ‘Adalet, Sizsiniz’in sahne tasarımı ve kostümleri Metin Deniz’e ait.

Tam adı ‘Adalet, Sizsiniz (Sokrates, Galileo, Sacco, Vanzetti)’ olan oyun 8 Şubat 2017 Çarşamba günü saat 20.30’da MOİ Sahne’de izlenebilir. Oyunun biletleri biletix.com’dan ve MOİ Sahne gişesinden temin edilebiliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!