DOĞRU RİSK ALDI, SORULARI BİLDİ

TRT 1'de yayınlanan Türkiye’nin yüzde yüz yerli bilgi yarışması Altın Petek’te yarışmacıların doğru bildiklerinde risk alması başarıyı getiriyor. Yarışmacıların emin olmadıkları 4 yerde kullanması için verilen bronz jokerlerin, doğru yerde kullanılması çok önemli.

DOĞRU RİSK ALDI, SORULARI BİLDİ
DOĞRU RİSK ALDI, SORULARI BİLDİ Admin
Bu içerik 405 kez okundu.

Yarışmanın yayınlanan bölümünde, tiyatrocu Burak Küçükosman’ın şıkların üzerinden tek tek geçerek gitmesi, sağlamasını yapması ve sonrasında gerektiğinde riske girmesi ekran başındakiler için keyifli bir bölüm ortaya çıkardı.

 

DOĞRU RİSK ALDI, SORULARI BİLDİ

 

Altıncı soruda ‘hükümet’ anahtar kelimesini seçen yarışmacı, “Çin Hükümeti, 1997 yılında Hong Kong'u hangi ülkeden devralmıştır?” sorusunda seçenekleri eleme şekli dikkat çekti. “İlk aklıma gelen Birleşik Krallık. Bir bankadan dolayı. Avustralya öyle bir ülke değil. ABD, Hong Kong’u Çin’e vermez. Japonya olabilir mi? Birleşik Krallık değilse de, giderim” diyerek riske girdi ve soruyu doğru cevapladı.

 

Yedinci soruda da, benzer çıkarım yapan Burak Küçükosman, ‘Amerika’ anahtar kelimesini tercih etti. “Amerika Birleşik Devletleri'nin anakaradan ayrı olan ve sadece adalardan oluşan tek eyaleti hangisidir?” sorusunda “Panama ve Barbados zaten ayrı ülke. Alaska anakaraya bağlı. Hawaii’yi tercih edeceğim” diyerek arada kalmasına rağmen doğru risk alarak sonraki soruya geçti.

 

ATATÜRK VE LATİFE HANIM’IN NİKÂHLARININ KIYILDIĞI ŞEHİR ÖDÜLÜ GARANTİLETTİ

 

Sekizinci soruda ‘il’ anahtar kelimesiyle “Atatürk ve eşi Latife Hanım'ın tanıştığı ve nikâhlarının kıyıldığı şehir hangisidir?” için cevabı bilmediğini söyleyen yarışmacı, bronz joker ile ilk tercihini Ankara olarak kullandı. Yanlış cevap çıkması üzerine, bronz jokerini bu kez İzmir şıkkında kullandı. Gümüş jokeri kullanarak 15.000 TL’yi garantiledi.

 

Dokuzuncu soruda ‘Balkan’ anahtar kelimesi seçimiyle “Balkan Savaşlarındaki başarısından dolayı ‘Hamidiye Kahramanı’ olarak tanınan, Kurtuluş Savaşı sırasında başbakanlık yapmış asker ve siyasetçi kimdir?” sorusunda bronz joker ile ‘en düşünmediği’ Ali Fuat Cebesoy’u seçti. “En büyük riskim olsun” dediği cevap için bronz jokerini harcamış oldu. ‘Rauf Orbay’ı seçerek doğru bildi.

 

HARCADIĞI SON BRONZ ELENMESİNE NEDEN OLDU

 

‘Öküz’ anahtar kelimesiyle “Çifte koşulan öküzleri dürterek yürütmek için kullanılan, ucuna çivi çakılmış uzun değnek hangisidir?” sorusunda ‘üvendire’ yerine ‘hamut’ cevabı veren Küçükosman, yarışmayı tamamlamış oldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!