Günümüzün kanayan yarası; "ENSEST MAĞDURU İNSANLARIN ÇIĞLIĞI” tiyatro sahnelerinde…

20 yıl önce bir hastanede tanık olduğu ensest mağduru bir kız çocuğu ve annesinden yola çıkarak yıllar sonra konuyu tiyatro sahnelerine taşıyan tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Gamze Süner Atay, oyunu “Törpü” ile "Susma, Anlat!" diyor.

Günümüzün kanayan yarası;
Günümüzün kanayan yarası; Admin
Bu içerik 425 kez okundu.

Psikolog Yazar Ayşıl Susuzlu'nun yazdığı öyküyü sahneye uyarlayan, yöneten ve oynayan Gamze Süner Atay "Çocukluğunda ensest mağduru olan bir kadının neler hissettiğini" bu oyunda anlatıyor.

 

Televizyon ekranlarından izlediğiniz ve gazetelerin üçüncü sayfalarından okuduğunuz ensest mağduru çocukların ve annelerinin hikayesi, 4 Şubat Cumartesi günü saat 19:00’da Moda Sahnesi’nde Gamze Süner Atay’ın tek kişilik performansı ile çığlığa dönüşüyor.

 

“Törpü”Hakkında

Oyunda çocukluğunda yakın bir akrabası tarafından tecavüze uğrayan ve çocukluğu boyunca süren ensest sonrasında, bir kadının hiç kimseye ve hatta kendine bile anlatamadığı travması ile sürdürmeye çalıştığı yaşamı anlatılıyor.

 

“Törpü”, dünyada ve ülkemizde konuşulmasından çekinilen, aile kavramını temelinden sarsan ve 10 çocuktan 1'inin maruz kaldığı ensest gerçeğinin tiyatro sahnesinde çığlığa dönüştüğü bir oyun…

 

“Törpü” Künye

Yazan : Uzm.Psikolog Ayşıl SUSUZLU

Uyarlayan ve Yöneten: Gamze Süner ATAY

Oyuncu: Gamze Süner ATAY

Yer: Moda Sahnesi

Saat: 19:00

Prodüksiyon: No Name Menajerlik Tülin BERK

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!