Başakşehir’de bağımlılıklarla mücadele için YEDAM kurulacak

Başakşehir Belediyesi ve Yeşilay, ilçede bağımlılıklarla mücadele için protokol imzaladı. Protokol kapsamında Başakşehir Belediyesi ve Yeşilay, Başakşehir’de Yeşilay Eğitim ve Danışmanlık Merkezi (YEDAM) kuruyor.

Başakşehir’de bağımlılıklarla mücadele için YEDAM kurulacak
Başakşehir’de bağımlılıklarla mücadele için YEDAM kurulacak Admin
Bu içerik 290 kez okundu.

Başakşehir Belediyesi ile Yeşilay imzaladıkları protokol anlaşması ile bağımlılıklarla mücadele için el ele verdi. İmzalar Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk arasında atıldı.

 

Başkan Mevlüt Uysal, anlaşmanın ardından yaptığı konuşmada, belediye olarak halkın faydasına olan tüm çalışmaları ilçelerinde hayata geçirdiklerini söyledi. Uysal, şunları kaydetti: “Ülkemizin en köklü kuruluşu olan, bağımlılığı engellemek, bağımlılık riskini azaltmak adına birçok önemli çalışmaya imza atan Yeşilay ile bu işbirliğini yapmaktan çok memnunuz. Açılacak olan YEDAM’ın ilçemize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.”

 

Bağımlılıklarla mücadelede yerel yönetimlerin desteğini her zaman yanında görmek istediklerini belirten Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk ise “Bu işbirliği tüm Türkiye’de yaygınlaştırmaya başladığımız YEDAM’ın Başakşehir’de de açılmasını ve bağımlılık alanında çocuk ve gençlerimize özel çalışmaların yapılmasını amaçlıyor. Protokolün hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

YEDAM’ın İstanbul’daki üçüncü şubesi Başakşehir’de açılacak

 

Yapılan işbirliği protokolüyle Yeşilay tarafından alkol ve uyuşturucu bağımlılarına, bağımlılık riski taşıyanlara ve yakınlarına ücretsiz psikolojik danışmanlık ve rehabilitasyon desteği vermek amacıyla kurulan YEDAM’ın (Yeşilay Danışmanlık Merkezi) İstanbul’da Üsküdar, Cerrahpaşa ve Şanlıurfa/Eyyübiye’de açılan hizmet binalarının ardından Başakşehir’de de yeni bir merkezin hayata geçirilmesi hedefleniyor. Protokol kapsamında; YEDAM tarafından en güncel bilimsel bilgilerle donatılarak yetiştirilen uzmanlar, Başakşehir Belediyesi’nin istihdam edeceği bölgelerde bağımlılıklarla ilgili ortak seminer ve eğitimler düzenleyecek, bu seminer ve eğitimlerin saha çalışmaları ile desteklenmesi sağlanacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!