TAKIYI EV İÇİN HARCASAN DA, EŞİNDEN İZİN ALMALISIN!

Yargıtay 2. Hukuk Dairesi’nin verdiği karara göre düğünde takılan takılar, kadının onayı olmadan hiçbir şekilde kullanılamayacak. Avukat Cevat Kazma, takılar ortak amaç için kullanılsa dahi kocanın eşinden aldığı izni ispat etmekle yükümlü olduğunu belirtti.

TAKIYI EV İÇİN HARCASAN DA, EŞİNDEN İZİN ALMALISIN!
TAKIYI EV İÇİN HARCASAN DA, EŞİNDEN İZİN ALMALISIN! Admin
Bu içerik 352 kez okundu.

Edirne’de, istemediği halde eşinin ailesiyle oturulmaya zorlanan ve şiddet gören bir kadın boşanma davası açtı. Düğün takılarının da kendisine iade edilmesini istedi. Aile Mahkemesi boşanmaya onay verdi. Ancak, “takıları evin ihtiyaçları için kullandım” diyen kocayı haklı bularak, takıların iade talebini reddetti.

 

Yargıtay’a giden dava dosyasında karar değişti, düğün takılarının tümünün kadına iade edilmesine karar verildi.

 

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Avukat Cevat Kazma, “Yargıtay geçmiş yıllarda verdiği kararlar ile düğün takılarının kadına ait olduğunu belirtiyordu. Bu karar sayesinde takıların kadından izinsiz kullanılamayacağı da vurgulandı” yorumunu yaptı.

 

 

Kadının Rızası İspat Edilmeli!

 

Başka bir detaya daha dikkat çeken Cevat Kazma, “Kararda, takılar ev ihtiyaçları için harcanmış olsa dahi kadının rızası olduğu ispat edilmeli deniyor. Yani koca eşinden aldığı izni ispat etmek zorundadır. Aksi bir durumda ise koca takıları iade etmekle yükümlüdür.” vurgusunu yaptı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!