TÜRKİYE YENİ YIL HEDİYESİ OLARAK EN ÇOK PARFÜM ALDI

Trendlerin öncüsü Trendyol’da Yılbaşı alışverişleri hareketli geçti. Geçtiğimiz yıla oranla mobil alışverişte yüzde 80 artış gözlemlenirken favorilere eklenen ürünler arasında en çok elbise tercih edildi. Giyim alışverişinin yanı sıra çocuk ve ev kategorileri satışında yüzde 42 artış gözlemlendi.

TÜRKİYE YENİ YIL HEDİYESİ OLARAK EN ÇOK PARFÜM ALDI
TÜRKİYE YENİ YIL HEDİYESİ OLARAK EN ÇOK PARFÜM ALDI Admin
Bu içerik 1973 kez okundu.

Moda e-ticaret sektör lideri Trendyol, Yılbaşı alışverişi değerlendirilmesini paylaştı. Sevdiklerine en çok parfüm hediye etmeyi tercih eden alışveriş severler, Trendyol mobil uygulaması üzerinden en çok elbiseleri favorilerine ekledi. Trendyol’un birbirinden şık elbiselerini favorilerine ekledi.

 

Kadınlar en çok saat ve parfüm almayı tercih ederken, erkekler ise bu yıl aksesuar alışverişine yöneldi.

 

Yılın son günlerinde brokar ve kadifeyi tercih eden kadınların aksine erkek kategorilerinde sade parçalar ilgi çekti. Türkiye’nin yılbaşında tercih ettiği renk ise yeni yılın temsili rengi kırmızının aksine siyah oldu.

 

Yılbaşı alışverişinde, kadınların erkek kategorisinden yaptıkları alışverişlerde %35 artış meydana gelirken, erkeklerin kadın kategorisinden yaptığı alışveriş oranı %16 arttı.

 

 

 

Mobil Alışveriş Yüzde 80 Artış Gösterdi

 

 

Trendyol yılbaşı alışverişinde mobil uygulama üzerinden satışlarını %80 oranında arttırırken, ev tekstil ve çocuk kategorilerinde %42 artık gözlemlendi. Trendyol’da bu yıl, yılbaşı hediyelerinin yüzde 55’i 100 TL ve üzeri tutarda gerçekleşti. 48 saatte kargo imkanı sunan butikler ise alışverişi son dakikaya bırakanların kurtarıcısı oldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!