Yarıyıl tatilinde çocuklarla nereye gitmeli?

Seyahat sitesi momondo yarıyıl tatilinde çocuklarla gidilebilecek en güzel destinasyonları belirledi. Spor tutkunu, hayvan dostu veya maceraperest, her çocuğun ilgilisini çekecek bir tatil elbette var…

Yarıyıl tatilinde çocuklarla nereye gitmeli?
Yarıyıl tatilinde çocuklarla nereye gitmeli? Admin
Bu içerik 269 kez okundu.

Karneler verildi, yarıyıl tatili başladı. Sömestrde dinlenmek, eğlenmek ve tabii tatile çıkmak çocukların da hakkı. Ebeveynlerin çocuklarıyla seyahat etmelerini kolaylaştırmak ve miniklerin de hoşuna giden yerler seçebilmeleri için seyahat sitesi momondo, ‘Çocuklar İçin En Güzel Destinasyonlar Rehberi’ hazırladı.

 

 

Kültürlü maceraperestler için

 

Londra miniklerin hayalindeki şehir olabilir! Neden mi? Çünkü Harry Potter’ın yaşadığı, Peter Pan’in maceradan maceraya koştuğu şehir burası. Londra Hayvanat Bahçesi’nden Madame Tussaud balmumu müzesine kadar onların ilgisi çekecek çok şey var burada. Bir diğer seçenek ise Amsterdam. Çocuklarınızla birlikte kanallarda teknelerle gezebilir, şehri iki tekerlek üzerinde keşfe çıkabilirsiniz. Ayrıca pek çok müzenin de çocuklara yönelik etkinlikleri ve atölyeleri oluyor. Sinema meraklısı çocuklar için bir başka seçenek de pek çok ünlü filmin çekildiği yerler olan Almanya-Münih’teki Bavaria Film Stüdyoları ya da ABD – Hollywood’daki Universal Film Stüdyoları. Türkiye dışına çıkmak istemeyenler içinse Türkiye’nin en büyük açık alanlı macera ve etkinlik parkı Forestanbul ziyaret edilebilir.

 

 

Hayvanlar alemini tanımak isteyen minikler için

 

Büyüğünden küçüğüne, hayvanlar tüm çocukların vazgeçilmezi. Peki onları hayvanlar aleminde bir yolculuğa çıkarmaya ne dersiniz? Kenya’da safariye çıkarak filinden zebrasına vahşi hayvanları yakından görebilir, Güney Afrika’ya çita sevmeye giderek bu türün korunmasına yardımcı olabilir, Japonya’nın Aoshima Adası’ndaki “Kedi İmparatorluğu”nu ziyaret edebilirsiniz. Türkiye’de de Balıkesir’deki Manyas Kuş Cenneti ya da Kocaeli’deki Darıca Hayvanat Bahçesi alternatif olabilir.

 

 

Sporcu minikler için

 

Çocuklar kara ve karda oynamaya bayılır. Onları kayak kaymaya götürerek hem eğlenmelerini hem de spor yapmalarını sağlamış olursunuz. Gidebileceğiniz yerler ise hem yurtiçinde hem yurtdışında çok: Uludağ, Kartaltepe, Erzurum yakın destinasyonlar. Türkiye dışında ise Çek Cumhuriyeti’ndeki Spindleruv Mlyn ve komşu Bulgaristan’daki Bansko çocuklarla kayak tatili için uygun. Biraz daha uzaklara gitmeyi göze alıyorsanız Kanada’daki Whistler-Blackcomb, kış sporlarına yeni başlayan minikler için elverişli.

 

momondo Türkiye Sözcüsü Serpil Öztürk “momondo olarak seyahat etmenin, yeni yerler ve kültürler keşfetmenin, yetişkinler kadar çocukların da hakkı olduğunu düşünüyoruz. Yarıyıl tatilini fırsat bilip çocuklarıyla tatile çıkmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için ‘Çocuklar İçin En Güzel Destinasyonlar Rehberi’ni hazırladık. Henüz nereye gideceğine karar vermeyen ailelere, önerilerimize göz atmalarını tavsiye ediyoruz” dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!