Tüp Mide Ameliyatı Nedir?

Tüp mide ameliyatı genel olarak mide küçültme operasyonu olarak biliniyor. Mide küçültme operasyonu genellikle aşırı kilolu olan kişilerin bir türlü veremedikleri kilolardan kurtularak daha sağlıklı olmaları amacı ile yapılır. Obezite hastalığına yakalanan kişiler oldukça sık yemek yerler.

Tüp Mide Ameliyatı Nedir?
Tüp Mide Ameliyatı Nedir? Admin
Bu içerik 333 kez okundu.

 

Tüp mide ameliyatı genel olarak mide küçültme operasyonu olarak biliniyor. Mide küçültme operasyonu genellikle aşırı kilolu olan kişilerin bir türlü veremedikleri kilolardan kurtularak daha sağlıklı olmaları amacı ile yapılır. Obezite hastalığına yakalanan kişiler oldukça sık yemek yerler. Öğünleri sıklıkla ve çok olur. Sürekli olarak açlık hissederler ve ne kadar yemek yeseler de açtırlar. Ne kadar diyette başlamış olsalar da her biri başarısız olmuştur. Bu kişilerin sağlıklı yaşama geçmeleri için yapılan tüp mide operasyonu ile midenin üst kısmı alınır. Mide bu operasyon sonrasında tüp şeklini alır. Aldığı bu şekil sebebi ile de tüp mide operasyonu şeklinde anılıyor.

Tüp Mide Operasyonu Sonrasında Beslenme

Tüp mide operasyonu sonrasında küçülen mide için ertesi günü ameliyat sonrası başarılı sonuç alınıp alınmadığı saptanır. Bunun akabinde yavaş yavaş sıvı alımına geçilir. Üç gün bu şekilde devam ettikten sonra üçüncü gün hastaneden çıkış yapılarak ev istirahatına geçilir.  Toplamda 14 gün boyunca sadece sıvı beslenme yapılıyor. 14 gün bitiminde yaşanan her hangi bir olumsuz durum yok ise yumuşak katılara geçilir bir hafta kadar böyle devam edildikten sonra katı gıda alımına geçilebilir. Mide küçültme ameliyatı sonrası yaklaşık olarak bir ay kadar bu düzene dikkat edildikten sonra artık mide tam olarak iyileştiği için arzu edilen her şey yenebiliyor.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!