Korunma Hapı Hakkıda Bilgi

Ertesi gün hapı: Önlem almadan girilen cinsel ilişkiler sonucunda gebe kalmamak adına kullanılan bir yöntemdir.

Korunma Hapı Hakkıda Bilgi
Korunma Hapı Hakkıda Bilgi seobaz
Bu içerik 506 kez okundu.

Ertesi gün hapı: Önlem almadan girilen cinsel ilişkiler sonucunda gebe kalmamak adına kullanılan bir yöntemdir. Cinsel ilişkiden sonra en fazla 3 gün içerisinde alınması gerekir yoksa bir koruma sağlamaz ilişkiden sonra yakın bir zaman diliminde alınırsa koruma özelliği de o kadar artar. Koruma olasılığı %70 ile %90 arasında kişiden kişiye değişir. Düzenli olarak kullanılması sakıncalı olan bir haptır. Yalnızca acil durumlarda kullanılması uygundur. Devamlı kullanılırsa sağlık açısından sorunlar çıkabilir.

 

Doğum kontrol hapı: Gebe kalmamak adına düzenli olarak kullanılan bir haptır. Günde bir tane alınır. Haplar düzenli olarak kullanıldığında %99. 9 oranında koruma sağlar. Mutlaka düzenli olarak kullanılmalıdır, aksatılmamalıdır yoksa işe yararlılığını yitirir. Bu hapı kullanan bayanların sağlık sorunu çıkmasın diye önlem amaçlı senelik olarak doktora gidip muayene olması gerekir. İlk kullanıldığı günlerde adet düzensizlikleri meydana gelebilir. Yan etkileri olarak ciltte lekelenme, mide bulantısı, baş ağrısı, göğüslerde şişkinlik, kilo alma, depresyona eğilimli olma gibi yan etkileri görülmektedir.

 

 Ella yan etkileri: Sancılı adet kanaması, mide bulantısı, karın ağrısı, baş ağrısı, baş dönmesi, göğüs ağrısı ve şişkinliği, bel ve kalça ağrısı gibi yan etkileri görülmektedir.

 Tüm sağlık bilgileri için saglikla.net sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!