ÇOCUKLARIN KARNE HEDİYESİ ŞEHİR’DEN: HEM KODLAYIP HEM EĞLENECEKLER!

İstanbul Şehir Üniversitesi Kuluçka Merkezi incuba.city girişimcilerinin Kasım 2015’ten beri düzenlediği Kodlama Atölyesi, bu kez sömestir tatil dönemi için 8-13 yaş arası çocukların eğlenirken öğrenmesi, kodlama kültürüne aşinalık kazanması ve geleceğe hazırlanması hedefiyle 23-28 Ocak haftasında İstanbul Şehir Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek. Atölyeye katılan çocuklar, ABD’deki Massachusetts Teknoloji Enstitüsü tarafından çocuklar için özel olarak geliştirilen, Scratch plaftormunda bilgisayar oyunu, animasyon ve hikayeler ile kod yazmayı öğrenecek.

ÇOCUKLARIN KARNE HEDİYESİ ŞEHİR’DEN: HEM KODLAYIP HEM EĞLENECEKLER!
ÇOCUKLARIN KARNE HEDİYESİ ŞEHİR’DEN: HEM KODLAYIP HEM EĞLENECEKLER! Admin
Bu içerik 258 kez okundu.

İstanbul Şehir Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Kuluçka Merkezi incuba.city’nin girişimcileri tarafından çocukların teknolojiyi tüketmek yerine üretmesi, kendisini daha rahat ifade etmesi, öğrenme ve düşünme becerilerinin gelişmesi ve kodlama kültürüne aşinalık kazanması amacıyla Kasım 2015’ten beri düzenlenen Kodlama Atölyesi, sömestir tatilinde de çocuklara güzel bir fırsat sunuyor.

 

23-28 Ocak haftasında düzenlenecek ve 6 gün sürecek Kodlama atölyesine katılan 8-13 yaş arası öğrenciler, ABD’deki Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) tarafından çocuklar için özel olarak geliştirilen ve gelişmiş ülkelerin çoğunda ilkokul seviyesinde müfredata dahil edilen bir kodlama yöntemi olan Scratch platformuna giriş yapacak. Çocukların bilgisayara kolay komut girebilmeleri için fare ile sürüklenebilen, renkli, lego benzeri blokları içeren platform sayesinde, çocuklar sıkılmadan ve karıştırmadan bilgisayar oyunu, animasyon ve hikayeler kurgulayabilecekler. Atölye çalışmalarına katılmak için “kodlamaatolyesi.com” adresi ziyaret edilebilir.

 

Her güne bir proje!

Çocuklar her derste bir projeyi birlikte hazırlayarak blokların nasıl kullanıldığını öğrenecek, daha sonra verilen süre boyunca oyunlarını istedikleri gibi değiştirebilecekler. Böylece her günün sonunda evlerine bir proje ile dönecek olan çocukların eğlenirken bilgi edinmesi ve problem çözme becerilerini geliştirmesi hedefleniyor. Devam etmek istemeleri halinde ikinci modüle de katılabilecek olan çocuklar, bu modülde başlangıç seviyesinden daha karmaşık oyunlara da katılabilecek. Fiziksel ortamlarda, yüz yüze iletişim ile programlama ve algoritma mantığını öğreten Kodlama Atölyesi çalışmalarına Kasım 2015’ten bugüne 150’nin üzerinde öğrenci katıldı.

 

Kodlama Atölyesi hakkında:

Eğitim teknolojileri sektöründeki trendleri yakından takip eden, heyecanlı, enerjik, ilgili ve özverili eğitmen kadrosuyla Kodlama Atölyesi, İstanbul Şehir Üniversitesi öğrencileri Mediha Ayşen Yüksel ve Ecenur Temelli tarafından ve incuba.city’nin tam desteğiyle bir sosyal girişim olarak başlatıldı ve maddi imkanları yeterli olmayan çocuklara ücretsiz kodlama eğitimleri veriyor. Projeyi sürdürülebilir kılmak adına kendine özgü bir gelir modeli geliştirilen girişim, böylelikle isteyen her çocuğun ulaşabileceği bir platform olma gayesiyle çalışmalarına devam ediyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!