Osgb'lerin Görevleri

OSGB’ler iş kazalarına karşı kurulmuş ve İşyeri Hekimi, İş Güvenliği Uzmanı ve Diğer Sağlık Personelinden oluşan bir birimdir.

Osgb'lerin Görevleri
Osgb'lerin Görevleri seobaz
Bu içerik 284 kez okundu.

OSGB’ler iş kazalarına karşı kurulmuş ve İşyeri Hekimi, İş Güvenliği Uzmanı ve Diğer Sağlık Personelinden oluşan bir birimdir. Bu birimin amacı bir tane işçisi dahi olan iş yerinde düzen, güven ve riskleri azaltmayı sağlamaktır.

Risk olmayan iş yoktur. Evimizde ekmek kestiğimiz zaman bile elimizi, parmağımızı kesmemiz mümkündür. Bunun için doğru bıçak kullanmamız gerekmektedir. Bunun gibi birçok örneği de iş yerleri için verebiliriz. İş güvenliği iş yerlerinde her şeyden önce gelir. İş yeri tehlike sınıfına göre güvenlik değişim göstermektedir. Ve Bu iş güvenliği için bilgilere sahip olmamız gerekmektedir.

Sadece kesikler değil iş yerlerinde karşılaşabileceğimiz yüksek riskli işlerde bulunmaktadır. bunların içinde hastalıklar, psikolojik baskılar ve birçok madde bulunmaktadır. İş sağlığında çalışanın motivesi oldukça önemlidir.

İş sağlığı ve güvenliği hizmeti veren firmalar ile iletişime geçerek iş yerimizi, çalışanlarımızı güvence altına almamız gerekmektedir. Bu firmaların içinde çalışanlar tamamen bilgili ve tecrübe sahibi çalışanlardır. Bu çalışanlardan destek alarak hem iş yerinizi hem de çalışanlarınızı zarardan koruyabilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!