Perküsyonun ve kemanın parlayan yıldızları Elif Atamer ve Ezgi Su Apaydın

İş Sanat’ın Millî Reasürans’ta düzenlediği Parlayan Yıldızlar serisinin bu ayki konukları genç sanatçılar Elif Atamer (perküsyon) ve Ezgi Su Apaydın (keman) olacak.

Perküsyonun ve kemanın parlayan yıldızları  Elif Atamer ve Ezgi Su Apaydın
Perküsyonun ve kemanın parlayan yıldızları  Elif Atamer ve Ezgi Su Apaydın Admin
Bu içerik 374 kez okundu.

1998 yılında İstanbul’da doğan Elif Atamer, ilk müzik deneyimlerini 2007 yılında Ç.Y.D.D bünyesinde açılan keman kursu ile başladı. 2009-2010 eğitim yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nın sınavını kazanarak vurmalı çalgılar eğitimine başladı. 2012 yılında Rengim Gökmen şefliğindeki Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası’nın sınavını kazandı. Solist olarak ilk konserini 2014 yılında Konservatuvarın Genç Orkestrası eşliğinde verdi. Aynı sene İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nın Güzin Gürel-Sedat Gürel Bilim ve Sanat Vakfı bünyesinde açtığı ”Genç Yetenekler Yarışması’nda” birinci olarak Antonio Pirolli şefliğinde İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ile birlikte solist olarak konser verdi. Genç sanatçı, Stanislaw Skoczynski,Marta Klimasara ve Emmanuel Sejourne ile ustalık sınıfı derslerine katıldı. 2014 yılında Cem Mansur şefliğindeki Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası ve Türk Yunan Gençlik Orkestrasının sınavını kazanarak yurtiçi ve yurtdışı çeşitli konserler verdi. 2016 yılında Nebojsa Jovan Zivkovic ile çalışan Elif Atamer eğitimine halen Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Mehmet Sökmen ile birlikte devam ediyor.

 

1997 yılında Adana’da doğan Ezgi Su Apaydın ise 6 yaşında Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nın sınavlarını kazanıp Daniya Kainova ile keman, Tsvetelina Tunteva ile solfej ve müzik teorisi çalıştı. 2007 yılında Şef Rengim Gökmen yönetimindeki Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası’nın sınavlarını kazanarak yurt içinde ve dışında çok sayıda konser verdi. 2010 yılında Bulgaristan’da düzenlenen Emil Kamilarov Uluslararası Genç Keman Virtüözleri yarışmasında ikincilik elde eden Apaydın, aynı yıl Mersin Üniversitesi Gülden Turalı 4. Ulusal Keman Yarışması’nda ikinci kategoride birinci oldu ve “Türk Bestecisini En İyi Yorumlayan” ödülüne layık bulundu. Çek Cumhuriyeti’nde düzenlenen 55. Kocian Keman Yarışması’nda üçüncü olan yetenekli sanatçı, Belçika’nın Namur kentinde düzenlenen 7. Uluslararası “Bravo!” Genç Kemancılar Yarışması’nda birincilik elde etti. 2015 yılında Almanya’nın Essen kentinde bulunan Folkwang Sanat Üniversitesi’nde Prof. Minço Minçev’in sınıfına başvuran 150 kişi arasından birinci seçilerek lisans eğitimine başladı.

 

Apaydın’ın, Mozart, Schubert ve Ysaye’den; Atamer’in ise Rzayev, Vivaldi, Keiko Abe ve Ney Rosauro’dan eserlerle dinleyicilerine enstrüman hakimiyetlerini sergileyecekleri konser 30 Ocak 2017, Pazartesi akşamı saat 20.30’da gerçekleşecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!