Gece Görüş Kamerası Hangi Alanlarda Kullanılır?

Gece görüş kameraları genel olarak termal kamera sistemleri ile uygulanır. Geniş kapsamlı görüntüleme özelliğine sahip cihazlar önemli binaların, kişilerin, resmi kurumların ve askeri kurumların iç ve dış tarafa bakan kısımlarının geceleri net bir şekilde görüntülenmesini sağlar.

Gece Görüş Kamerası Hangi Alanlarda Kullanılır?
Gece Görüş Kamerası Hangi Alanlarda Kullanılır? Admin
Bu içerik 294 kez okundu.

 

Gece görüş kameraları genel olarak termal kamera sistemleri ile uygulanır. Geniş kapsamlı görüntüleme özelliğine sahip cihazlar önemli binaların, kişilerin, resmi kurumların ve askeri kurumların iç ve dış tarafa bakan kısımlarının geceleri net bir şekilde görüntülenmesini sağlar. Bu kameralar savaşlarda da hayati önem taşır. Düşman mevzilerinin, teröristlerin ve görüntülenmesini sağlarken ülkeyi geceleri de gelerek tehlikelere karşı koruma olanağı sağlar. Ancak termal kamera modelleri veya gece görüş kameraları ihtiyaç duyulan alana göre farklı tasarımlarda üretilmektedir. Savunma olarak da kullanılan kameralar araç, makine, hayvan, insan veya kimliği belli olmayan tüm nesne ve varlıkların geceleri de görüntülenmesini sağlar.

Nasıl bir Görüntüleme Mevcuttur?

Aslında kameraların görüntüleme ve ayırt etme özeliği oldukça güçlüdür. Şekil ve renklere göre görüntüleme yapan cihazlar kayıt yapma özelliğine de sahiptir. Cihazların görüntülediği resim veya videolarda nesne veya insan olduğu net bir şekilde anlaşılabilir. Tabi makine ve tesisatların kaçak ve hasar tespitlerini yapma özellikleri de bu görüntüleme ile mümkün olmaktadır. Yanılma veya hata payı yoktur. Görüntüler IR enerjisi ile elde edilir. Bu kameralarla dünyanın farklı noktalarını en küçük detaylara kadar görüntüleme yapma olanağı vardır. Tıp, askeriye, inşaat, bina, elektrik ve günlük hayatta kullanılan termal kamera fiyatları modeline ve kullanılacağı sektöre göre farklılık göstermektedir. Cihazın Tüm Modelleri Trotec kalitesi ile online satışta.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!