HSBC Türkiye ‘Bilim Kahramanları Buluşuyor’ projesi ile İşletme 2023 Zirvesi’nde ödüllendirildi

HSBC Türkiye, ‘Bilim Kahramanları Buluşuyor’ projesi ile Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği tarafından düzenlenen İşletme 2023 Zirvesi’nde STEM (bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik) ödülüne layık görüldü.

HSBC Türkiye ‘Bilim Kahramanları Buluşuyor’ projesi ile İşletme 2023 Zirvesi’nde ödüllendirildi
HSBC Türkiye ‘Bilim Kahramanları Buluşuyor’ projesi ile İşletme 2023 Zirvesi’nde ödüllendirildi Admin
Bu içerik 327 kez okundu.

HSBC Türkiye, desteklediği ‘Bilim Kahramanları Buluşuyor’ projesi ile Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği tarafından düzenlenen İşletme 2023 Zirvesi’nde STEM (bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik) ödülünün sahibi oldu.

 

Bilimin toplumsal yaşamın odağında yer almasına yönelik çalışmalar yürüten Bilim Kahramanları Derneği’nin 13 yıldır sürdürdüğü ve bu yıl HSBC Türkiye işbirliği ile hayata geçirdiği ‘Bilim Kahramanları Buluşuyor’ turnuvaları, çocuk ve gençlerin erken yaşta bilimle buluşmalarını sağlamayı hedefliyor. 9-16 yaş arası gençler için tematik, bilimsel, süreç ve takım çalışması odaklı projelerin gerçekleştirildiği turnuvalara takımlar halinde katılan 300’ü aşkın okuldan 2.400 çocuk ve genç, projeye destek olan 800 gönüllü ile önce yerel, ardından başarılarına göre ulusal ve uluslararası turnuvalara katılma fırsatı elde edecek.

 

 

“Çocuk gelişimini ve bilimi desteklemeye devam edeceğiz”

HSBC Türkiye Kurumsal İletişim Grup Başkanı Pınar Türker Fadıllıoğlu, “Geleceğe Gönüllüyüz” çatısı altında hayata geçirdikleri toplumsal yatırım ve çalışan gönüllüğü projeleri ile gelecek için değer yaratmayı hedeflediklerini belirterek “Çocuk gelişiminin toplumsal kalkınmanın en önemli temel taşlarından olduğu bilinciyle desteklediğimiz ‘Bilim Kahramanları Buluşuyor’ projesinin ödüllendirilmesi dolayısıyla büyük bir mutluluk duyuyoruz. Çocuk ve gençlerin üretken ve duyarlı dünya vatandaşları olarak yetişmelerine katkı sağlayan böyle projelerin teşvik edilmesinin ülkemizin geleceğine yönelik büyük bir yatırım olduğuna inanıyoruz” dedi.

 

 

 

HSBC Hakkında

Ülkemizde 1990 yılından bu yana faaliyet gösteren HSBC Türkiye; Kurumsal Bankacılık ve Yatırım Bankacılığı, Bireysel Bankacılık ve Birikim Yönetimi alanlarında hizmet sunmaktadır. HSBC Türkiye, şubeleri, telefon bankacılığı, ATM bankacılığı ve dijital bankacılık kanallarıyla müşterilerine finansal çözümler sunmaktadır. Merkezi Londra’da bulunan ve dünyanın en büyük bankacılık ve finans hizmetleri kuruluşlarından biri olan HSBC Grubu; bugün Avrupa, Asya-Pasifik bölgesi, Kuzey ve Güney Amerika, Ortadoğu ve Afrika olmak üzere 71 ülke ve bölgede yaklaşık 4 bin 400 ofisiyle hizmet vermektedir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!