Kapalı ve Soğuk Ortamlarda Rutubet Nasıl Önlenir?

Kapalı ve soğuk ortamlarda bazen yapılan üretim türüne göre bazen de ortamın yeterli ısınmamasına bağlı olarak rutubet, küf ve koku oluşur.

Kapalı ve Soğuk Ortamlarda Rutubet Nasıl Önlenir?
Kapalı ve Soğuk Ortamlarda Rutubet Nasıl Önlenir? Admin
Bu içerik 307 kez okundu.

 

Kapalı ve soğuk ortamlarda bazen yapılan üretim türüne göre bazen de ortamın yeterli ısınmamasına bağlı olarak rutubet, küf ve koku oluşur. Üretim kalitesini ve çalışanların verimini düşüren bu durum için derhal önlem almak gerekir. En profesyonel rutubet giderme yöntemi ise teknolojik tasarımları ile profesyonel nem ama vazifesi gerçekleştiren nem rutubet giderici cihazlardır. Örneğin evlerde nem oranının dengeli olması gerekirken bu tür üretim tesislerinde nemin tamamı ile kurutulması gerekir. En soğuk ortamda bile soğukluk oranını azaltarak işletmede sıcak bir ortamda verimli bir çalışma sağlanır. Bu ortamların kapalı olması ve hava almaması da nem oluşumunu hızlandıran bir faktördür. Hava temizleyici özellikleri sayesinde ortamda temiz hava sağlayarak konfor sağlar.

Hangi Seviyelerde Nem Olduğunda Nem Kurutma Çalışması Yapılır?

Düşük miktardaki nem sağlıklı bir yaşam için olması gereken bir durumdur. Bazen havada, bazen evlerde uzmanlar nem oranının dengede tutulması gerektiğini söylemektedir. Örneğin evlerdeki nem miktarı %30-%40’lara gelmişse bu nemin alanın küçük olmasına bağı olarak muhakkak kurutulması gerekir. Ancak sanayi, endüstri ve büyük işletmelerde nem seviyesi %40’ların üzerine çıkmışsa nem kurutmanın profesyonel bir şekilde başlatılması gerekir. Üretim ve çalışma kalitesini düşüren nem ve rutubet önlem alınmadığında küf ve ağır koku ile birlikte ortamda bakteri ve böcek oluşumuna yol açacaktır. Özelikle binaların depo ve bodrum katında hamam böceklerinin oluşması tamamı ile ıslaklık ve nem yüzündendir. Bu böcekler tesislerde, işletme ve binalarda hızla diğer katlara yayılır. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!