Restorasyon, Arkeoloji ve Müzecilik Teknolojileri “HERITAGE İSTANBUL”da Buluşuyor

Türkiye’de Restorasyon, Arkeoloji ve Müzecilik teknolojilerini tek bir çatı altında buluşturan HERITAGE İSTANBUL etkinliği 27-29 Nisan 2017 tarihlerinde Hilton İstanbul Convention & Exhibition Center’da gerçekleştirilecek.

Restorasyon, Arkeoloji ve Müzecilik Teknolojileri “HERITAGE İSTANBUL”da Buluşuyor
Restorasyon, Arkeoloji ve Müzecilik Teknolojileri “HERITAGE İSTANBUL”da Buluşuyor Admin
Bu içerik 386 kez okundu.

Tg Expo Uluslararası Fuarcılık A.Ş. tarafından organize edilen, geçtiğimiz yıl 6 binin üzerinde ziyaretçi ağırlayan HERITAGE İSTANBUL Fuarı & Konferansı, 2017’de uluslararası platforma da açılıyor. Türkiye'nin kültürel miras varlığının korunması, saklanması ve gelecek yıllara aktarılmasına yönelik çalışan kamu personeli akademisyenler, kurum ve kuruluşlar ile sektörle ilgili tedarikçiler bu fuarda bir araya gelecek. Etkinlikte ayrıca dünyaca ünlü konukların ağırlanacağı konferanslarda, sektörün gelecek vizyonuna yönelik sunumlar yer alacak.

 

2017 organizasyonunda ayrıca, adı geçen sektörler için profesyonellere yönelik yerli ve yabancı duayenlerin vereceği çeşitli workshoplar; sektörel kalkınmanın amaçlandığı bu ortamda firmaları, devlet kurumları ve yerel yönetimlerle bir araya getirmesi amaçlanan online randevu sistemiyle hayata geçecek. B2B-business platform, yurt içi ve yurtdışından gelen konuklarla bire bir görüşme olanakları sağlayacak.

 

HERITAGE İSTANBUL” yine bu yıl sektöre yeni yollar açmak ve yeni alanlar yaratmak adına düzenleniyor. Danışma kurulunda Arkeolog Prof. Dr. Mehmet Özdoğan, Dünya Müzeler Konseyi - ICOM Başkanı Suay Aksoy, Gürsoy Grup Yönetim Kurulu Üyesi Nilgün Olgun ve Arkeoloji ve Sanat Yayınları başkanı Nezih Başgelen’in de bulunduğu etkinlik, kültür mirası alanında dünyanın sayılı organizasyonlarından biri olma yolunda emin adımlarla ilerlemekte.

 

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C. Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün de destekçisi olduğu “HERITAGE İSTANBUL”, 2 yıldır Türkiye’nin kültürel mirasla ilgili tüm sektör liderlerinin buluşma noktası oluyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!