OYUNLAŞTIRMA KİTABI İNTERAKTİF YENİ BASKISI İLE RAFLARDA YERİNİ ALDI

Eğitim teknoloji alanında danışmanlık hizmeti veren Ercan Altuğ Yılmaz oyunlaştırmanın önemine vurgu yaptığı kitabı “Oyunlaştırma” 2015 yılı sonunda Abaküs yayıncılık etiketiyle yayınlanmıştı. Tükenen “Oyunlaştırma” yoğun istek ve ilgi üzerine 2. Baskısını yaptı. Büyük süprizlerle raflarda yerini alan kitabın yeni baskısı, Blippar tarafından yeniden tasarlanan kapak da size interaktiviteyle karşılıyor.

OYUNLAŞTIRMA KİTABI İNTERAKTİF YENİ BASKISI İLE RAFLARDA YERİNİ ALDI
OYUNLAŞTIRMA KİTABI İNTERAKTİF YENİ BASKISI İLE RAFLARDA YERİNİ ALDI Admin
Bu içerik 314 kez okundu.

Oyunlaştırmayı anlatan bir kitabın kendisinin de oyunlar içermesi okumayı oldukça keyifli hale getiriyor. Bu oyunlaştırma dünyanın en önemli artırılmış gerçeklik uygulamalarından biri olan “Blippar” tarafından yeniden tasarlanan kapakta sizi interaktivite ile karşılıyor. Cep telefonunuza ya da tabletinize indirebileceğiniz Blippar uygulaması ile kitabın kapağını tarattığınızda (blipp’lediğinizde) oyun başlıyor. Bu interaktif kapakta Blippar Türkiye CEO’su Zehra Öney’in Blippar’I tanıttığı ve Ercan Altuğ Yılmaz’ın da kitabını anlattığı birer video, kitaptan örnek bir bölüm ve kitabın sitesine yönlenebileceğiniz bir link bulunuyor.

Yaşadığımız dijital çağda, bilgisayar ve telefonlarımız dışında şehrimiz, arabamız, evimiz, buzdolabımız, televizyonumuz, klimamız, ısıtma sistemimiz, prizlerimiz, lambalarımız hatta çalar saatimiz de ölçülebilir ve yönetilebilir birer oyuncağa dönüşüyor. Dijitalleşen dünyadaki yeni nesil, her zaman yapmak isteyip de yapamadıklarını oyunlaştırma ile motive olarak gerçekleştiriyor. Oyunun gücünü keşfeden firmalar da hem müşterilerini hem de çalışanlarını mutlu ederek iş hedeflerine ulaşıyor. Kısacası oyunlaştırma, her geçen gün hayatımıza daha çok giriyor.

Dünyada özellikle adı konulduğu 2011 yılından bu yana müthiş bir ivmeyle büyüyen ‘Gamification-Oyunlaştırma’ trendi artık kaçınılmaz bir iletişim dili. Oyunlaştırma, gücünü oyun tasarımlarından alır ve oyun sektörü her geçen gün hem tasarımları hem de oynanma süreleriyle büyüyor. Artırılmış Gerçeklik ve Sanal Gerçeklik gibi oyun kurgularının birebir kullanıldığı yeni teknolojiler de ‘oyunlaştırma’ için büyük bir potansiyele sahip. .

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!