Schneider Electric Yıldız Teknik Üniversitesi Öğrencilerine Endüstri 4.0 Evrimi'ni Anlattı

Yıldız Teknik Üniversitesi’nin 16 yıldır faaliyet gösteren Robotik ve Otomasyon Kulübü tarafından bu sene ikincisi düzenlenen Otomasyon Akademisi etkinliğinde Schneider Electric de yerini aldı.

Schneider Electric Yıldız Teknik Üniversitesi Öğrencilerine Endüstri 4.0 Evrimi'ni Anlattı
Schneider Electric Yıldız Teknik Üniversitesi Öğrencilerine Endüstri 4.0 Evrimi'ni Anlattı Admin
Bu içerik 359 kez okundu.

28 Kasım 2016’da düzenlenen etkinlikte, Schneider Elektric Hız Kontrol Cihazları Türkiye Ürün Müdürü Göker Çakılcı ‘’Endüstri 4.0 ve Nesnelerin İnterneti’’ni tanıtan bir sunum yaptı.

Enerji yönetimi ve otomasyon alanında global uzman olan Schneider Electric, 28 Kasım tarihinde, Yıldız Teknik Üniversitesi’nin Davutpaşa Kampüsü Elektrik-Elektronik Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen Otomasyon Akademisi etkinliğinde yerini aldı. Otomasyon Akademisindeki sunumu ile dikkatleri üzerine toplayan Schneider Electric sektördeki liderliğini katıldığı etkinlikler ile kanıtlamaya YTÜ’de de devam etti.

 

300 katılımcı ile gerçekleştirilen etkinlik bir günlük seminer programı şeklinde düzenlenirken Schneider Electric, sunumu ile ilk olarak boy gösterdi. Katılımcıların yoğun ilgisini çeken 'Schneider Electric Endüstri 4.0 ve Nesnelerin İnterneti' sunumu büyük beğeni topladı. Etkinlikteki ikinci sunum Metro İstanbul’dan Mehmed Akif Özkaya tarafından tanıtılan ‘Demiryolu Sinyalizasyonu’ oldu. Oturumlar, Kübler’den Cengizhan Temurçin’in gerçekleştirdiği ‘Ölçüm Sistemleri Ve Uygulamaları’ sunumu ile devam etti. Hız kesmeden devam eden Otomasyon Akademisi etkinliği ENOSAD’dan Sedat Sami Önder eşliğinde gerçekleştirilen ‘Uzak Geçmişten Yakın Geleceğe Teknoloji Ve İnsan’ konulu sunumu ile noktalandı.

 

Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen etkinliklerde sık sık adından söz ettiren Schneider Electric, geçtiğimiz yıl yapılan etkinliklerde ise “CANopen” konulu sunumu ile yer alarak üniversitenin teknik gezilerinde Schneider Electric tesislerinin kapılarını öğrencilere açmıştı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!