Konya’da Suriyelilere Girişimcilik Eğitimi

Suriyeli mültecilerin ekonomiye katkılarını sağlayarak, ortak bir gelecek inşa etmek amacıyla hayata geçirilen İMECE Programı’nın ülke çapında eğitimleri devam ediyor. Türkiye’nin en kalabalık 7’inci ili ve Suriyeliler tarafından en çok göç alan şehirlerden biri olan Konya’da yapılacak eğitim, 20 Aralık Salı günü gerçekleştirilecek.

Konya’da Suriyelilere Girişimcilik Eğitimi
Konya’da Suriyelilere Girişimcilik Eğitimi Admin
Bu içerik 328 kez okundu.

Habitat Derneği’nin, Suriyeli mültecilerin ekonomiye kazandırılması için hayata geçirdiği İMECE Programı kapsamında, Yenilikçi Düşünme ve Girişimcilik eğitimleri verilmeye devam ediyor. Suriyelilerin en çok göç ettiği iller arasında ilk sıralarda yer alan, Türkiye’nin en büyük yüz ölçümüne sahip Konya’da eğitim, 20 Aralık Salı günü gerçekleştirilecek.

 

Türkiye’ye sığınan Suriyelilerin kendi iş imkânlarını oluşturmalarını ve istihdama katkılarını sağlamayı hedefleyen girişimcilik programı, Birleşmiş Milletler Mülteci Yüksek Komiserliği (UNCHR) ile birlikte yürütülüyor.

 

İş Hukuku’ndan, Teknolojiye Kadar Her Alanda Eğitim

 

İMECE Programı dahilinde, Aralık ayı boyunca 14 ilde Yenilikçi Düşünme ve Girişimcilik eğitimleri gerçekleştiriliyor. Bu çalışma ile Suriyeli katılımcıların yaratıcı ve yenilikçi fikirler üretmesi; fikir analizi, rakip analizi ve mali tablo analizlerini inceleme ve anlamlandırma becerisi elde etmesi; SWOT analizini öğrenmesi ve kendi fikirlerini topluluk karşısında sunabilmeleri için sunum becerileri geliştirmesi sağlanacak.

 

Müfredat hakkında açıklamalarda bulunan İMECE Programı Direktörü Başak Saral,“Katılımcılara yenilikçi iş fikirleri nasıl geliştirilir, iş fikrinin müşterisi kimdir, satış pazarı nerededir gibi eğitimler veriyoruz. Ayrıca, 20 Aralık eğitiminin ardından hukuki ve bürokratik eğitimler de verilerek, Suriyelilerin kendi işlerini kurmaları için desteklenecek.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!