Dünyanın en büyük fotoğraf yarışması 2017 Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri için son çağrı

Yeni katılımlar www.worldphoto.org/press adresinde yayınlanıyor Ödüller için www.worldphoto.org adresi üzerinden ücretsiz giriş Açık yarışmaya ve Gençlik yarışmalarına katılımlar 5 Ocak 2017’de sona eriyor Profesyonel yarışmaya başvurular 10 Ocak 2017’de sona ediyor Profesyonel ve Açık yarışmaların Jüri heyeti katılımcılara tüyolar verdi

Dünyanın en büyük fotoğraf yarışması 2017 Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri için son çağrı
Dünyanın en büyük fotoğraf yarışması 2017 Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri için son çağrı Admin
Bu içerik 516 kez okundu.

“Ünlü bir portrenin pastişi veya daha eski bir fotoğrafçının tarzının kopyası ile değil, baktığım anda duyguallık ve tepki yaratan bir portre veya fotoğraf ile aklım başımdan alınsın istiyorum.” – Russ O’Connell, 2017 Profesyonel Yarışma Jüri Üyesi

 

2017’de onuncusu gerçekleşecek olan ve bir ay içinde başvurulara kapanacak olan Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri’nde, bugün Açık yarışma kategorisinde yarışmaya katılan yeni fotoğraflardan oluşan yeni bir seçki basına sunuldu. Jüri üyeleri de hem dünyanın dört bir yanından Profesyonel, Açık ve Gençlik yarışmalarına hem de Ulusal Ödüllere katılan fotoğrafçılara tavsiyelerde bulundu.

 

Dünya Fotoğraf Organizasyonu tarafından hayata geçirilen Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri, dünyanın en büyük fotoğraf yarışması olma özelliğini taşıyor. 2016’daki yarışma, 186 ülkeden gelen 230.103 fotoğraf ile rekor kırmıştı. Yılın Fotoğrafçısı unvanının sahibi İranlı foto muhabiri Asghar Khamseh olurken, Açık kategoride Yılın Fotoğrafçısı ödülü ise Japonya’dan Kei Nomiyama’nın olmuştu.

 

Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri’ne tüm katılımlar, www.worldphoto.org adresinden ücretsiz olarak yapılıyor. Yarışmaların son başvuru tarihleri ise şöyle:

5 Ocak 2017 – Açık yarışma – 10 kategoride en iyi tek fotoğraf ödüllendiriliyor

5 Ocak 2017 – Gençlik yarışması – önceden belirlenen tema çerçevesinde 12 – 19 yaşları arasındaki herhangi bir fotoğrafçı tarafından çekilen en iyi tek fotoğraf belirleniyor

5 Ocak 2017 – Ulusal Ödüller – 60’ı aşkın ülkeden Açık yarışmaya katılan en iyi tek fotoğraf seçiliyor

10 Ocak 2017 – Profesyonel yarışma – yarışmacılar 10 kategoride portföyleri bazında değerlendiriliyor

Kazanan isimler, 20 Nisan 2017’de Londra düzenlenecek olan ödül töreninde açıklanacak. Ödüller arasında, en gelişmiş Sony dijital görüntüleme ekipmanları ve kazanan işlere 2017 ödülleri kitabında yer verilmesinin yanı sıra Profesyonel kategori birincisi için 25.000 ABD Doları ve Açık kategori birincisi için 5.000 ABD Doları tutarında nakit para ödülü de bulunuyor.

Kazanan ve finale kalan tüm fotoğraflar, aynı zamanda 21 Nisan – 7 Mayıs 2017 tarihleri arasında Londra’daki Somerset House’da düzenlenecek olan 2017 Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri Sergisi’nde de sergilenecek. Sergi, aynı zamanda ödüllerin 2017 Fotoğrafçılığa Üstün Katkı Ödülü sahibi ismin eserlerinden oluşan özel bir seçkiye ev sahipliği yapacak.

 

Jüri Üyelerinden Tüyolar

 

Ödüllerin sektörün saygın uzmanlarından oluşan jüri heyetleri, 2017 yarışmalarına katılacak olan isimlere şu tavsiyelerde bulunuyorlar:

 

Russ O’Connell, Fotoğraf Editörü, The Sunday Times Magazine (Birleşik Krallık)

2017 Profesyonel Yarışma Jüri Üyesi

Çağdaşlarınızı ve rakiplerinizi tanıyın, gerçekten dikkat çeken ama günümüzün doymuş pazarında da önemini koruyan konular seçin ve deneyin.

Ticari bir bakış açısından bakın – izleyici, kişisel olarak size özel gelebilecek bir şeyi anlamayabilir veya yanlış anlayabilir.

Klişe görüntülerden kaçının.

 

Françoise Callier, Program Direktörü, Angkor Fotoğraf Festivali & Atölyeleri (Fransa)

2017 Profesyonel Yarışma Jüri Üyesi

Teknik açıdan iyi fotoğraflar kesinlikle şart.

Önceki yarışmaların ödül sahiplerini kopyalamayın.

İyi hikâye anlatımı benim için önemli. Altlarında yazan metinde yazanları okumak zorunda kalmaksızın bakıp bana söylemek istediğini anladığım fotoğraflar görmekten hoşlanıyorum. Fotoğrafların kendileri adına konuşabilmesi istiyorum.

 

Damien Demolder, Fotoğrafçı ve Gazeteci (Birleşik Krallık)

2017 Açık ve Gençlik Yarışmaları Jüri Başkanı

Daha önce bin defa çekilmiş fotoğrafları çekmemeye, başkalarını kopyalayıp taklit etmemeye özen gösterin.

Hayatınız ve deneyimleriniz diğer herkesten farklı anlatın, dolayısıyla bireyselliğinizi kullanın.

 

Basına Yeni Fotoğraflar Sunuldu

Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri’nin Açık yarışma bölümünde yarışacak fotoğraflardan oluşan yeni bir seçki, Dünya Fotoğraf Organizasyonu basın merkezi tarafından sunuluyor. Daha detaylı bilgi için www.worldphoto.org/press adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Önemli tarihler

  • 17 Ocak 2017 – Fotoğrafçılığa Üstün Katkı Ödülü sahibinin açıklanması
  • 28 Şubat 2017 – Profesyonel, Açık, Gençlik ve Öğrenci Odağı yarışmalarında kısa listenin açıklanması
  • 28 Mart 2017 – Açık, Gençlik ve Ulusal Ödül kategorilerinde kazanan isimlerin açıklanması
  • 20 Nisan 2017 – Yılın Fotoğrafçısı ile Profesyonel kategoriyi kazanan isimler ile Açık, Gençlik ve Öğrenci Odağı yarışmalarında dereceye girenlerin Londra’da düzenlenen törende açıklanması
  • 21 Nisan – 7 Mayıs 2017 – Londra’daki Somerset House’daki Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri Sergisi

 

Dünya Fotoğraf Organizasyonu Hakkında 
Dünya Fotoğraf Organizasyonu, fotoğrafçılık alanındaki inisiyatiflere ev sahipliği yapan global bir platformdur. 180’i aşkın ülkede faaliyet gösteren bir kuruluş olarak, dünyadaki en iyi fotoğraf ve fotoğrafçıları kutlayarak fotoğrafçılık alanındaki tartışmaların düzeyini yükseltmeyi amaçlıyoruz. Hem bireysel fotoğrafçılar hem de dünyanın dört bir yanındaki sektör lideri ortaklarımız ile uzun soluklu ilişkiler kurmakla gurur duyuyoruz. Yıl boyunca, Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri (2017’de 10. yıldönümünü kutlayan dünyanın en büyük fotoğraf yarışması), yıl boyunca çeşitli yerel toplantılar/sohbetler ve Şanghay ve San Francisco gibi yerlerde fotoğrafçılığa adanan PHOTOFAIRS Uluslararası Sanat Fuarları’nın da aralarında bulunduğu birçok etkinliğe ev sahipliği yapıyoruz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!