Vainglory Dünya Şampiyonu Phoenix Armada Oldu!

06.12.2016 - İlk defa 2 - 4 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilen Vainglory Dünya Şampiyonası, 3 günlük heyecanın ardından son buldu. Vainglory'nin Dünya Şampiyonu olan Koreli Phoenix Armada 3 gün boyunca denediği farklı taktiklerle şampiyonluğu göğüsledi.

Vainglory Dünya Şampiyonu Phoenix Armada Oldu!
Vainglory Dünya Şampiyonu Phoenix Armada Oldu! Admin
Bu içerik 361 kez okundu.

Vainglory Dünya Şampiyonu olan Koreli şampiyon ekip Phoenix Armada, önce grup aşamasını geçip çeyrek finallere çıktı. Çeyrek finalde Çin'in ünlü takımı Hunters'ı yenen Koreli takım Phoenix Armada, yarı finalde de GankStarts Sirius takımını yenerek adeta bir fırtına gibi finallere yükselen takım oldu.

120.000$'lık ödül havuzu bulunan turnuvanın diğer finalisti ise ünlü Kuzey Amerikalı E-spor kulübü Team SoloMid oldu. Bu büyük karşılaşmayla birlikte şampiyonluğu kimin kazanacağı büyük bir merakla beklendi. Phoenix Armada ve Team Solomid arasında gerçekleşen bu kıyasıya maçta favori takım twitter.com/Gamecelltr adresinde düzenlenen anket sonucunda Team Solomid olarak gösterilmişti.

Final maçlarını üstün performansla oynayan Phoenix Armada; takım oyunu, farm, rotasyonlar ve strateji gibi alanlarda diğer takımlardan daha üstün olduğunu bir kez daha finallerde de kanıtladı. Özellikle takımda Hong "Willy" Seojung isminin finalde MVP (Most Valuable Player - En Değerli Oyuncu) olması, onun üstün performansının eseriydi. Team SoloMid, final maçları boyunca farklı değişiklikler, stratejiler yapsa da Phoenix Armada'nın bu yükselişini ve oyununu durduramadı.

Bu büyük heyecan 3 gün boyunca Can Assad'ın sunumu ile (Twitch.tv/gamecell_hive) ekranlarından da yayınlandı.

 

Bu heyecanın sonucunda ise Phoenix Armada, 4-2'lik skorla Team SoloMid'i finallerde mağlup ederek 120.000$ ödül havuzundan en büyük paya sahip olan takım oldu.

 

Ayrıca Vainglory 2.0 güncellemesinin Türkçe alt yazılı videosunu sizlerle paylaşıyoruz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!