Bu belgesel ile tarihi değiştiren günlere şahitlik edeceksiniz!

Viasat History, “İşte O Gün…” belgeseliyle izleyicilerini tarihte yolculuğa çıkarıyor, 20. yüzyılın akışını değiştiren kararların alındığı günleri tüm detaylarıyla ortaya koyuyor

 Bu belgesel ile tarihi değiştiren günlere şahitlik edeceksiniz!
 Bu belgesel ile tarihi değiştiren günlere şahitlik edeceksiniz! Admin
Bu içerik 285 kez okundu.

Hitler, Churchill, De Gaulle, Roosevelt… Onlar, aldıkları kararlar ile hem ülkelerinin hem de dünyanın kaderini etkileyen tarihi kişilikler… Peki, bu liderler 20. yüzyıla damga vuran önemli kararlar alırken neler yaşadı; tercihlerini hangi etkenler şekillendirdi? Viasat History’nin yeni belgesel dizisi “İşte O Gün…”/“The Day When…” bu soruyu yanıtlamak için ilgili dönemlere ait arşiv belgelerini gün ışığına çıkarıyor ve tarihi canlandırmalarla izleyiciyi o kararların alındığı anlara götürüyor.

 

Belgeselin 5 Aralık günü saat 23.50’de yayınlanacak olan ilk bölümü, Birleşik Krallık’ın efsanevi liderlerinden Winston Churchill’in hayatına ve 2. Dünya Savaşı’nın seyrini değiştiren 28 Mayıs 1940 tarihine odaklanıyor. Bu tarihte Churchill, müttefiklerini Hitler’le savaşmaya ikna ediyor ve hem ülkesi hem de dünyanın geri kalanı için savaşın seyrini değiştirmeyi başarıyor.


HİTLER SAVAŞI NASIL KAYBETTİ?

 

İkinci bölümde, Charles De Gaulle’ün ülkesi Fransa ile Almanya arasındaki ateşkese karşı ayaklanarak, Özgür Fransa’nın lideri sıfatı ile İngiltere’ye uçmasının öyküsünü izliyoruz. Üçüncü bölümde ABD’ye gidiyor ve 1941'deki Pearl Harbour saldırısından sonra Başkan Roosevelt’in ülkesini savaşa sokma kararını aldığı anı tüm ayrıntılarıyla izliyoruz. Dördüncü ve son bölümde ise Hitler’in savaşı kaybetmesine neden olan kararı aldığı ana gidiyor ve tarihi değiştiren bu ana şahitlik ediyoruz.

 

Fransız yönetmenler Laurent Joffrin & Laurent Portes’in imzasını taşıyan “İşte O Gün…”, 52’şer dakikalık dört bölümden oluşuyor. İlk bölüm ise 5 Aralık Pazartesi günü saat 23.50’de yayınlanacak. Viasat History, Türkiye’de D-Smart 57. kanalda izlenebiliyor.

 

Viasat World kapsamında faaliyet gösteren Viasat History; gerçekçi ve tarihi fonla kurmacayı birleştirdiği belgeselleri ve dönem dizileriyle, tarihe yeni bir soluk getiriyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!