Eğitimde fırsat eşitliği sunan SoruSana, Buluşum’la hedefine ulaştı

SoruSana, sosyal girişimleri destekçileriyle buluşturan Buluşum platformu üzerinden verilen desteklerle hedefine ulaştı. SoruSana mobil uygulaması, Türkiye’de üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilerin birbiriyle bilgi paylaşmasını ve eşit şartlara sahip olmasını hedefliyor. Buluşum’dan elde ettiği kaynakla SoruSana artık üniversite giriş dışındaki sınavlarda da öğrencilerin birbirlerine destek olmasını sağlayacak.

Eğitimde fırsat eşitliği sunan SoruSana, Buluşum’la hedefine ulaştı
Eğitimde fırsat eşitliği sunan SoruSana, Buluşum’la hedefine ulaştı Admin
Bu içerik 270 kez okundu.

Boyner Grup’un sosyal girişimcilere kaynak sağlamak amacıyla hayata geçirdiği kitlesel fonlama platformu‘’Buluşum’’ bir hayalin daha gerçekleşmesine destek oldu. Sosyal girişimci Cenk Sezgin’in kurduğu SoruSana, üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerin birbirleriyle deneyimlerini paylaşabildiği bir platform. SoruSana, Buluşum üzerinden aldığı destekle uygulamayı başka sınavlara genişleterek Ar-Ge, sunucu ve yaygınlaştırma operasyonlarını gerçekleştirecek.

İstanbul’dan Kars’a, Mardin’den Çanakkale’ye Destek

SoruSana, öğrencilerin çözemediği soruları ve çözümlerini birbirleriyle paylaştıkları bir mobil uygulama...  SoruSana’da farklı branşlarda binlerce sorunun çözümü için pratik öneriler sunuluyor. Örneğin Kars’taki öğrencinin sorusunu İstanbul'daki başka bir öğrenci yanıtlıyor ya da Çanakkale’deki bir üniversite adayının Mardin’deki öğrenciden destek alabilmesine imkân sağlıyor.

SoruSana’dan Türkiye Dereceleri Çıkıyor

Türkiye’de her yıl üniversite sınavına katılan yaklaşık 2 milyon 500 bin öğrencinin maddi nedenler başta olmak üzere çeşitli sebeplerle özel ders, dershane gibi imkanlara erişimi oldukça sınırlı. SoruSana gençlerin geleceğini etkileyen bu eşitsizlikleri azaltmak amacıyla üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilerin birbiriyle etkileşimini ve bilgi paylaşımını artırarak birbirlerine destek olmalarını sağlayan bir mobil uygulama olarak tasarlandı. SoruSana’yı kullananlar arasından daha şimdiden birçok Türkiye derecesi çıktı.

Buluşum Sosyal Girişimcileri Desteklemeye Devam Ediyor

Buluşum’da hayatın farklı alanlarına dokunacak birçok yaratıcı proje destek toplamaya devam ediyor.  Sosyal girişimciliğin ve bireysel bağışçılığın gelişmesi için proje sahipleri ile destekçileri buluşturan platform Buluşum’da küçük desteklerle büyük farklar yaratılıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!