İtalyan mutfağını dünyaya sevdiren yıldız şef Antonio Carluccio, 10 Aralık'ta Gastromasa'da..

Gastronomi dünyası tarafından sevilen ve saygı duyulan İtalyan yemek yazarı, açşı, restoratör ve yemek eksperi olan Antonio Carluccio, 10 Aralık'ta İstanbul'a Gastromasa Uluslararası Gastronomi Konferansı için geliyor. Gastronomi sektörüne yaptığı katkılardan ötürü 2012’de AA Hospitality Lifetime Achievement ödülüne layık görülen ve 1981’den bu yana restoran işletmeye devam eden Usta Şef Carluccio, ayrıcalıklı mutfak bilgisiyle sektöre ışık tutarak dünya gastronomisinde farklılık yaratıyor.

İtalyan mutfağını dünyaya sevdiren yıldız şef Antonio Carluccio, 10 Aralık'ta Gastromasa'da..
İtalyan mutfağını dünyaya sevdiren yıldız şef Antonio Carluccio, 10 Aralık'ta Gastromasa'da.. Admin
Bu içerik 343 kez okundu.

İtalya’nın kırsal Kuzeybatı bölümünde çocukluğunu geçiren Antonio Carluccio, çocukluğundan beri yemeğe karşı özel bir ilgi hissediyor, yedi yaşlarındayken Piyomonte’de babası ve arkadaşlarıyla beraber dağlarda mantar ve funghi toplayarak bu tutkusunu keşfedip, gastronomi hayatının başlangıcına adım atıyor.

1981 yılında Londra’nın Covent Garden bölgesinde hayata geçirdiği Neal Street Restoran’ını açtığında amacı misafirlerine üstün kalite İtalyan yemeklerini uygun fiyata, sıcak bir ortamda ve mükemmel hizmetle sunmak olan Carluccio, Neal Street Restoran'ını tam 26 sene boyunca işletiyor. Yalnız işletme açmakla kalmayan Antonio, Neal Street Restoran’ın yanına bir de şarküteri açarak uzun yıllar süren lezzet yolculuğunun yükseliş aşamasının kapılarını aralıyor. 1991 yılına gelindiğinde yine Londra’da açtığı Carluccio’s Caffe’yle gastronomi hayatında adından söz ettirmeye başlıyor.

1983 yılında BBC 2 televizyon kanalında Akdeniz yemeklerini ve bu konudaki maharetini izleyiciler önünde sergiliyerek kendinden söz ettiren Şef Carluccio, ‘’An İnvitation to İtalian Cooking’’ adlı ilk yemek kitabını okurlarıyla paylaşıyor. Dünya çapında adından söz ettiren eserleri arasına 22 kitap ekleyen Carluccio, Carluccio’s Italian Feast, Southern Italian Feast ve Gennaro Contaldo ile The Two Greedy Italians series ve Avustralya’daki en son Dr. Richard Walley ile 6 bölümlük serileri’nden oluşan kitaplarla gastronomi dünyasının duayen eksperi olarak anılıyor.

 

2012 yılında AA Hospitality Lifetime Achievement ödülünü kazanan usta şef, endüstriye kazandırdığı katkılarından ötürü hayat boyu ilerleme alanında yeni nesil şeflere gösterge oluyor.

''Ülkenizin malzemelerine ve pişirme tekniklerinize sadık kalmanız gerek''

Büyük yemek tutukusuyla her zaman öğrenilecek yeni şeylerin bulunduğu konusunda fikir belirten Antonio Carluccio, ‘’Herşeyin sonunda ülkenizin malzemelerine ve pişirme tekniklerine sadık kalmanız gerekir’’ diyerek şeflere tavsiyeler vermeye devam ediyor. Minimum of fuss maximum of flavour felsefesini her geçen gün yaymaya devam eden Carluccio, en az derecede telaş ve maximum derecede lezzet anlayışının öncülüğünü üstleniyor.

Antonio Carluccio’nun da aralarında bulunduğu pek çok yıldız isim 10 Aralık’ta “Hikaye” temasıyla gerçekleşecek 2. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı için Istanbul’a geliyor… Biletler Biletix’te…

Antonio Carluccio will be at Gastromasa on December 10th!


Antonio Carluccio is one of the most talented Italian Chefs who is passionate about food and his own culture. He is known with his attachment to his work with rural ingredients and cooking traditions of his country. He used to collect mushrooms and fungi with his father while he was a child. At the age of seven Carluccio luckly had the chance to learn so much about his own field. In historical terms, Carluccio has many restaurants and food places or cafes which render people happier everyday. In case you would like to visit, here are some the restaurants which Carluccio has created. The Neal Street Restaurant and Carluccio’s Caffe are some of these fancy places. Antonio is also known with his works in publication. He has written several books about food and showed up on TV for different purposes. He has gained a worldwide fame and won awards such as; the AA Hospitality Lifetime Achievement award. Antonio’s most likely followed philosophy is about keeping the fuss in minimum and the flavour in maximum which he refers it as MOF.

The 2nd İnternational Gastromasa Gastronomy Conference's tickets can be found at Biletix...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!