Sıla’nın Dileği Yerine Geliyor!

TRT 1’in iyilik dolu programı ‘İyilik Kulübü’ yeni bölümüyle Cumartesi akşamı ekrana geliyor.

Sıla’nın Dileği Yerine Geliyor!
Sıla’nın Dileği Yerine Geliyor! Admin
Bu içerik 469 kez okundu.

Türkiye’nin her yerinden, hasta, travma geçirmiş, savaş mağduru, yetim, öksüz, ebeveynleri şehit veya gazi olmuş çocukların hayallerini gerçekleştirmeyi hedefleyen ‘İyilik Kulübü’nün 4. bölümünde Sılanın dileği yerine geliyor.

 

Efsane masal ve Çaykovski’nin bestelediği “Uyuyan Güzel”in kostümünü giyerek bale yapmak isteyen 10 yaşındaki Otizm hastası Sıla'nın dileğini yerine getirmek için kolları sıvayan İyilik Kulübü ekibi Sıla’ya unutamayacağı bir gün yaşatmak için kolları sıvadı.

 

Baleyi çok seven Sıla, ünlü balet Tan Sağtürk’ün ekibinden 3 günlük bale eğitimi alarak temek bale hareketlerini öğrenip, Uyuyan Güzel Balesi’nden bir bölümün kareografisini çalıştı. Aldığı eğitim sonrasında Fulya Sanat Sahnesi’nde performansını ailesine ve özel konuğu Tan Sağtürk’e sergiledi.

 

Ayrıca polis, itfaiyeci ve pilot olmak isteyen Sıla'yı mesleki oyun parkına götüren İyilik Kulübü ekibi, yapmak istediği meslekleri deneyimlemesine imkân tanıyarak keyifli ve unutulmaz bir gün geçirmesi için elinden geleni yaptı.

 

Çocukların hayalleri gerçekleştirilirken, her aşamada uzmanların görüşü alınan program, tek sunucu yerine üç kişiden oluşan bir ekip tarafından sunuluyor. Ekip ruhu ve sosyal sorumluluk bilinciyle büyük bir emekle hazırlanan programın ekran yüzleri ise Işık Yönt, Ömer Fırat Köker ve Cansın Bezircilioğlu.

 

Saudade Film tarafından hazırlanan ‘İyilik Kulübü’nün proje tasarımı aynı zamanda programın yapımcısı olan Emir Külal Haznevi’ye ait. Yönetmen koltuğunda Emrah Tellioğlu’nun olduğu programın editörü ise çocuk kitaplarıyla tanınan Melih Tuğtağ. Programın her anı için özenle bestelenmiş müzikler ise Fırat İkisivri’ye ait.

 

Hayatlarındaki zorlukları ve sıkıntıları bir günlüğüne kenara bırakan çocukların o gün yaşadıkları, ekrana neşeli, enerjik ve eğlenceli bir şekilde yansıyacağı ‘İyilik Kulübü’ 19 Ekim Cumartesi akşamı saat 23.45’de TRT 1 ekranında olacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!