D-Marin, Farr 40 yelkenli yarışlarını Zadar'a getiriyor

D-Marin Dalmaçya Marina, Farr 40 Regatta yelkenli yarışlarına ev sahipliği yapacak. Dünyanın en prestijli yelken yarışlarından olan Farr 40 Regatta, 21-24 Eylül tarihleri arasında D-Marin Farr 40 Zadar Yelkenli Yarışları adı ile Zadar’da gerçekleştirilecek.

D-Marin, Farr 40 yelkenli yarışlarını Zadar'a getiriyor
D-Marin, Farr 40 yelkenli yarışlarını Zadar'a getiriyor Admin
Bu içerik 513 kez okundu.

Farr 40 Regatta yarışları bu yıl ilk kez 18-21 Mayıs tarihleri arasında Hırvatistan’ın Sibenik şehrinde D-Marin sponsorluğunda hayat buldu. Bu yıl ikinci kez Hırvatistan’da gerçekleştirilecek yarışların yeni adresi Zadar adaları suları olacak. D-Marin’in ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek ve D-Marin Farr 40 Zadar Yelkenli Yarışları adını alan yarışla birlikte Hırvatistan, 18 yıl boyunca yelkenli yarışlarına ev sahipliği yapmış olan ABD, Avustralya, Büyük Britanya, İtalya, Almaya gibi ülkelerin yanında yerini aldı.

 

 

Zadar’a renk geliyor

Hırvatların ve turistlerin Zadar kıyısından yarışları izleme imkanı bulacağı renkli bir yarış olacağı düşünülen yarışlarda Hırvatistan’ın turizm sektöründe D-Marin Farr 40 Zadar Yelkenli Yarışları ile birlikte yelkenciliğin tanıtımına katkıda bulunacağı düşünülüyor.

 

Šibenik'teki Farr 40’da yarışan Berislav Vranić'in yelkenlisi bu kez Damaco ile Hırvatistan'da da yarışacak. D-Marin Farr 40 Šibenik Yelkenli Yarışları’nda, İtalyan ekip Enfant Terrible birinci olmuş, bir diğer İtalyan adına katılan Rush Diletta ikinciliği elde etmiş ve Alman Struntje Light da üçüncü sırayı almıştı.

 

Farr 40 sınıfının özelliği, yarışa katılan yelkenlilerin sahiplerinin kaptanlık yapmak zorunda olmaları ve profesyonel mürettebat sayısının katı bir şekilde sınırlandırılması. Kendi içinde katı kuralları olan Farr 40 yelkenli yarışlarını kazanmak için sadece mürettebatın bilgili olması, rüzgar ve denizin sağladığı en küçük avantajı dahi kullanabilme becerisine sahip olması gerekiyor. Hava koşullarına bağlı olarak yelkenliler maksimum on bir adet yarışa katılabilecek.

 

 

D-Marin Farr 40 Zadar Yelkenli Yarışları, 2016 Farr 40 Adriyatik Parkuru Şampiyonası kapsamında, Mayıs'ta Šibenik'te yapılan yelkenli yarışlarının ve Temmuz'da Ancona'da yapılan Avrupa Şampiyonası yelkenli yarışlarının ardından yapılan üçüncü yarış olacak.

 

D-Marin Hakkında

Marinaların tasarımı ve faaliyetlerinde bir standart oluşturmak üzere kurulan D-Marin, faaliyetlerine 2003 yılında D-Marin Turgutreis ile başlayarak, marina ağına 2009 yılında D-Marin Didim’i, 2010 yılında ise D-Marin Göcek’i kattı. 2009 yılında Hırvatistan Sibenik’te D-Marin Mandalina ile yurtdışına açılan D-Marin, 2012 yılı Nisan ayında Hırvatistan’ın en büyük marinası olan D-Marin Dalmacija ve D-Marin Borik’i bünyesine kattı. Adriatic Croatia International (ACI) Group’taki hisselerini yüzde 10,86’ya yükselten D-Marin, Aralık 2012'de ise Lamda Development ve Kiriacoulis Mediterranean Cruises Shipping ile önemli bir ortaklığa imza atarak dünya standartlarında süper yat marinası olan Flisvos Marina’yı ve yine Yunanistan’da bulunan Gouvia, Lefkas ve Zea’daki diğer üç üst sınıf marinayı bünyesine katarak büyümesini sürdürdü.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!