EXPO 2016, Orhan Gencebay şarkılarıyla inledi

EXPO 2016 Antalya'da "Orhan GencebayBirlik ve Beraberlik Gecesi" düzenlendi. Programda sahneye çıkan ünlü sanatçılar Orhan Gencebay şarkıları seslendirdi. Gecenin finalinde ise sahneye Orhan Gencebay çıktı. "Bu gece gönüllerin birliği gecesi, vatan aşkının gecesi, bu gece aşkların gecesi" diyen Gencebay, sanatçı dostlarına ve izleyenlere teşekkür etti.

EXPO 2016, Orhan Gencebay şarkılarıyla inledi
EXPO 2016, Orhan Gencebay şarkılarıyla inledi Admin
Bu içerik 420 kez okundu.

Gezegen Mehmet ve Afrikalı Ali’nin sunumlarıyla renklenen gecede sahne alan sanatçılar, Orhan Gencebay'ın sevilen şarkılarını seslendirdi. Alanı dolduran binlerce sanatsever de Gencebay şarkılarıyla unutulmaz anlar yaşadı. Sanatçılar sahnede şarkılarının yanı sıra birlik ve beraberlik mesajları da verdi. Gencebay'ın sanatı ve kişiliğine övgüler yağdıran sanatçı dostları, böyle bir gecede sahne almaktan duydukları mutluluğu dile getirdi.

 

GENCEBAY TEŞEKKÜR ETTİ

Programın sonunda ise sahneye usta sanatçı Orhan Gencebay çıktı. Gencebay, "Batsın Bu Dünya" ve "Gelin Birlik Olalım" şarkılarını hayranlarıyla birlikte seslendirdi. Gecede kendisini yalnız bırakmayan sanatçılara teşekkür eden Gencebay, "Bu gece gönüllerin birliği gecesi, vatan aşkının gecesi, bu gece aşkların gecesi" diye konuştu.

 

Sanatçı dostları ve hayranlarıyla birlikte olmaktan son derece mutlu olduğunu dile getiren sanatçı, "Bu güzel günde sizlerle beraber olduğum için son derece mutluyum, gururluyum, sizleri çok seviyorum” dedi. Gencebay, kendisiyle özdeşleşen “Berhudar olun” sözüyle herkese teşekkür etti.

 

YENİ BESTESİNİN SÖZLERİNİ OKUDU

Gencebay birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği gecede Türkiye sevgisini anlattığı yeni bestesinin sözlerini de sevenleriyle paylaştı. Gencebay’ın yeni bestesinin sözleri şu dizelerden oluşuyor;

 

“Sen benim cennetim, hür vatanımsın/Sen ecdadımın yadigarısın/Varlığım uğruna armağan olsun/Vatanım, toprağım, canım Türkiyem/Hem ekmeğim hem suyumsun/Vazgeçilmez namusumsun/Aşığınım, dünya duysun canım Türkiyem/Uğrunda can veren canlarımız var/Çıktık sonsuza bayrağımızla/Allah'ın yolunda imanımızla/Biz bize yeteriz canım Türkiyem/Hem ekmeğim hem suyumsun/Vazgeçilmez namusumsun/Aşığınım, dünya duysun canım Türkiyem."

Uzun süre alkışlanan Gencebay’a gecenin sonunda EXPO 2016 Antalya’da “Küçük Ağa Sihirli Ormanda” oyununu sahneleyen oyuncu Emir Berke Zincidi ve arkadaşları çiçek verdi. Orhan Gencebay, hayranlarını selamlayarak sahneden ayrıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!