CEREBRAL PALSY’Lİ ÇOCUKLAR KENDİLERİ İÇİN 10 BİN ADIM ATACAK KAHRAMANLARI BEKLİYOR

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı’nın (TSÇV) toplumda Cerebral Palsy (CP) ile ilgili farkındalığı yükseltmek için gerçekleştirdiği projelerden biri olan Steptember, üçüncü yılında gönüllülerini bekliyor. 9 ülkede aynı anda uygulanan kampanya, 1 – 28 Eylül tarihleri arasında hayata geçecek. Katılımcılar, sanal bir oyun ortamında en çok adımı atabilmek ve en çok bağışı toplayabilmek için tüm dünyadan katılım sağlayan diğer gönüllüler ile kıyasıya bir rekabet ortamında iyi bir amaç için yarışacaklar.

CEREBRAL PALSY’Lİ ÇOCUKLAR KENDİLERİ İÇİN 10 BİN ADIM ATACAK KAHRAMANLARI BEKLİYOR
CEREBRAL PALSY’Lİ ÇOCUKLAR KENDİLERİ İÇİN 10 BİN ADIM ATACAK KAHRAMANLARI BEKLİYOR Admin
Bu içerik 318 kez okundu.

Steptember ile özellikle günde ortalama 3 bin adım attığı bilinen ofis çalışanları günde 10 bin adım atmaya teşvik ediliyor. Katılımcılar günde 10 bin adım atma alışkanlığını geliştirirken, topladıkları bağışlar ile CP’li çocukların tedavisine katkı sağlıyor. Eylül ayı boyunca takımların topladıkları bağışlar CP’li bireylerin eğitim ve rehabilitasyonu için kullanılıyor. Kampanyaya her yıl sanatçılardan, ofis çalışanlarına, üniversite öğrencilerinden ev hanımlarına kadar pek çok kişi destek veriyor.

Her bağış bir çocuğu gülümsetiyor

2015 yılında 453 takımdan 1.536 kişi Eylül ayı boyunca attıkları 146 milyon 309 bin 610 adımla 300 bin TL bağış topladı. 2014 ve 2015 yılında toplanan toplam 520 bin TL’lik bağışla Steptember destekçileri CP’li bireylerin ihtiyaçları için önemli katkılar sağladı.

Steptember’a katılmak çok kolay

Steptember’a katılmak için 4 kişilik bir takım oluşturarak www.steptember.org.tr web sitesi üzerinden kayıt yaptırmak gerekiyor. Kayıt olan katılımcılara adımsayar cihaz ve Steptember Rehberinden oluşan bir kit gönderiliyor. Adımsayar cihaz ile her gün atılan adımlar sayılıyor ve sonuçlar web sitesine yükleniyor. Kayıt aşamasında TSÇV’ye kişi başı katılım bedeli olarak minimum 50 TL bağış yapılıyor.

Steptember kapsamında adım atmak dışında 40’dan fazla aktivite ile de yarışa dahil olmak mümkün. Takım üyelerinin koşma, bisiklete binme, yüzme, dans etme, futbol oynama gibi pek çok aktivitesi de adım karşılıklarıyla sisteme yüklenebiliyor. Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı, Cerebral Palsy’li çocukların hayatında fark yaratmak isteyen herkesi kampanyaya davet ediyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!