Şirketler Sosyal Sorumluluk için İstanbul'da buluşuyor

114 ülkede, 5.000 şubesi ve 200.000’i aşkın üyesiyle faaliyet gösteren dünyanın en büyük liderlik ve girişimcilik organizasyonlarından Junior Chamber International (JCI)’ın, “Uluslararası Kurumsal Sosyal Sorumluluk ödülleri” (ICSR) için geri sayım başlıyor.

Şirketler Sosyal Sorumluluk için İstanbul'da buluşuyor
Şirketler Sosyal Sorumluluk için İstanbul'da buluşuyor Admin
Bu içerik 314 kez okundu.

JCI Kültür tarafından 2015 yılından bu yana düzenlenen ve uluslararası platformda ödüle layık görülen ICSR(Uluslararası Kurumsal Sosyal Sorumluluk ödülleri) bu yılda hız kesmeden çalışmalarına devam ediyor. Birçok markanın katılımıyla uluslararası boyutta faaliyet gösteren yarışma için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Kurumların sosyal sorumluluk projelerini tanıttığı ve iyi uygulamaların ödüllendirilmesini içeren yarışma Kasım ayında gerçekleşecek.

 

Etkinliğin ev sahipliğini üstlenen JCI Kültür şubesinin Uluslararası İlişkilerden sorumlu Başkan Yardımcısı Eda Bohur şunları dile getirdi:

“JCI Birleşmiş Milletler bünyesinde özel danışman statüsünde yer alan ilk sivil toplum kuruluşudur. Uluslararası kurumsal sosyal sorumluluk ödülleri jüri üyelerimiz tarafından ‘Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ esas alınarak değerlendirilecektir. JCI ve JCI Türkiye ülkemizde ve dünyada gerçekleştirdiği projeleriyle, 2030 yılına kadar erişilmesi öngörülen kalkınma hedeflerine yönelik çalışmalarına devam etmektedir”.

 

JCI Kültür Şubesi İş Dünyasından sorumlu Başkan Yardımcısı ve ICSR Proje Direktörü Şevket Karadaş:

“Yarışmamız şirketlerin sosyal sorumluluk projelerini tanıtmak ve iyi uygulamaların ödüllendirilmesini içermektedir. Bu sene ikincisini düzenleyeceğimiz ödül törenimiz Kasım ayında gerçekleşecek. Türkiye ve diğer ülkelerden katılımcıların başvurularını almaya başladık. ICSR projemizin bizi en heyecanlandıran kısmı, 2015 yılında Avrupa Konferansı ‘twinning’ resmi oturumunda en iyi proje örneği kategorisinde sunulmasıydı. 2016 JCI Avrupa Konferansında “Uluslararası Sosyal Sorumluluk” kategorisinde aldığımız birincilik ödülü ile ülkemizin tanıtımına katkı sağlamaktan onur duyduk. Dünya konferansında dünyanın en iyisi olmak ve ödülü ülkemize getirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği Hakkında

Junior Chamber International (JCI), dünya çapında 114’ün üzerinde ülkeden yaklaşık 169.000 gencin (20 – 40 yaş arası) yaşlarındaki üye genç liderlerin bir arada bulunduğu küresel bir platformdur. Amacı üyelerine liderlik vasıfları ve toplumsal bilinç kazandırarak yaşadıkları toplumda pozitif değişimi sağlamalarına destek olmak ve yerel, ulusal, küresel proje ve aktiviteler aracılığı ile JCI üyelerinin know-how’larını paylaşmasını sağlamaktır. “Aktif gençler için önde gelen küresel network olmak” vizyonuna odaklanan JCI üyeleri, “Gençlerin yetişmesi için fırsatlar sunarak toplumun pozitif gelişimine katkı sağlamak” misyonunu gerçekleştirmek için çalışmaktadırlar. JCI’ın proje ve aktivitelerini destekleyen milyonlarca üyesi bulunmaktadır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!