bomontiada’da Bu Hafta

bomontiada avlusunda ücretsiz gerçekleştirilen Başka Sinema işbirliği ile “Açık Havada Başka Sinema” film gösterimleri ve Cazın Yazı konserleri devam ediyor.

bomontiada’da Bu Hafta
bomontiada’da Bu Hafta Admin
Bu içerik 459 kez okundu.

Stephen Frears imzalı Son Efsane (The Program)17 Ağustos akşamı saat 21.30’dabomontiada avluda seyirciyle buluşuyor. Filmüst üste 7 kez kazandığı Fransa Bisiklet Turu şampiyonluğuyla dünyaca ünlenen ve yıllar sonra doping kullandığını itiraf eden Lance Armstrong'un skandallarla dolu gerçek öyküsünü anlatıyor. Kanseri yendikten sonra kazandığı başarılar ile son yılların en popüler figürlerinden biri olan Armstrong’un şöhret basamaklarındaki yükselişini ve düşüşünü anlatan filmin senaryosunu “Trainspotting”in senaristi John Hodge, yapımcılığını ise “Philomena” ve “The Theory of Everything”in yapımcıları üstleniyor. Armstrong'u Ben Foster'ın canlandırdığı filmde Chris O'Dowd, Guillaume Canet ve Dustin Hoffman da rol alıyor.

 

bomontiada, 19 Ağustos Cuma akşamı saat 20.30’da Türkiye'nin en uzun soluklu blues grubu Bluesaint Blues Band’in performansına ev sahipliği yapıyor. Grup, 18 yılı geride bırakırken, rock n’roll ve swinglerle süslü, temelde 1920'lerin delta köklerinden 90’ların modern yorumlarına uzanan geniş repertuvarıyla bomontiada avluda sahne alacak.

 

 

* Film yetişkin içeriğe sahiptir.


bomontiada Programı


bomontiada'da "yetiştirme" teması etrafında düzenlenen kamuya açık yaz programı, farklı disiplin, platform ve insanları bir araya getirecek. Halihazırda İstanbul'un kültür ortamına katkıda bulunan birey ve ekiplerin iş birliğinde hazırlanan program, çoğulluktan beslenen kentsel kültürün altını çiziyor. Yaz boyu gerçekleştirilecek atölyeler, canlı performanslar, gösterimler ve panayırlar aracılığıyla, bomontiada avlusu şehirlilerin yoğun kullanımına sunulacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!