BB-TED Rönesans Koleji’nde 21. yüzyılın becerilerini kazanmanın ilk adımları anasınıfında atılıyor

4 - 5 yaş grubu öğrencilerin, yetişkin desteğinden bağımsızlaşarak birey olma yolunda ilerlemesi, tüm gelişim alanlarında uygun eğitim programlarıyla desteklenmesinden geçiyor. 21. Yüzyılın becerilerine sahip bireyler yetiştirmeyi hedefleyen TED Rönesans Koleji, anasınıfı öğrencilerinin kişilik gelişimi ve öğrenme süreçlerini desteklemek için uluslararası standartlarda çok yönlü bir eğitim programını, güvenli bir öğrenme ortamında sunuyor.

BB-TED Rönesans Koleji’nde 21. yüzyılın becerilerini kazanmanın ilk adımları anasınıfında atılıyor
BB-TED Rönesans Koleji’nde 21. yüzyılın becerilerini kazanmanın ilk adımları anasınıfında atılıyor Admin
Bu içerik 370 kez okundu.

Uluslararası standartlardaki eğitim programları, sanattan spora, dijital teknolojiden iletişime, müzikten dansa her alanda düzenlediği etkinlikler ve sosyal sorumluluk projeleriyle öğrencilerini yaşama hazırlayan TED Rönesans Koleji, anasınıfında elde edilen becerilerin bireyin tüm yaşamındaki etkilerini gözeterek sunduğu çok yönlü öğrenme programıyla 4 ve 5 yaş grubu öğrencilerini 21. yüzyılın becerileri ile donatmaya ana sınıfından itibaren başlıyor.

TED Rönesans Koleji öğrencileri, anasınıfından başlayarak Türkçe ve İngilizce etkinlikler ile farklı kültürlerin kapılarını aralarken, kendilerini ifade etmenin yeni yollarını keşfediyor. Kolej, okul öncesi yılların, hayata hazırlık yılları olduğu anlayışından yola çıkarak öğrencilerin gelişimsel ihtiyaçlarına yanıt veren bir eğitim öğretim programı ile geleceğe hazırlanmalarına özen gösteriyor.

 

Yeni dönemde Yoga dersi de programa eklendi

Öğrencilerinin farklı dünyaları keşfetmelerini sağlamayı, kişilik gelişimi ve öğrenme süreçlerini desteklemeyi ilke edinen TED Rönesans Koleji’nde anasınıfı öğrencileri bilim, spor ve sanatla desteklenmiş, uluslararası standartta bir eğitimle büyüyor.

Disiplinlerarası eğitim yöntemini başarıyla uygulayan TED Rönesans Koelji, anasınıfı öğrencileri için bu yıl Yoga’yı da ders programına ekledi. Sanat ve sporun pek çok dalıyla ve öğrencilerinin bedensel ve zihinsel gelişimini desteklenmesinin yanı sıra Yoga’nın da, 4-5 yaş grubu öğrencilerinin eğlenerek farkındalık, kendine güven, disiplin ve sorumluluk kazanmasına yardımcı olması hedefleniyor.

 

Yenilikçi yöntemlerle geleceğe hazırlanıyorlar

Öğrencilerini birer dünya vatandaşı olarak yetiştiren TED Rönesans Koleji, farklılaştırılmış ters yüz edilmiş sınıflar (Differentiatedflip Classroom) gibi yeni nesil eğitim modelleriyle ve bu modelleri en iyi şekilde uygulayan Türk ve yabancı öğretmen kadrosuyla yenilikçi yöntemler ve teknikler kullanıyor. Anasınıfından itibaren öğrenciler kodlama eğitimi ile geleceğin dünyasına şimdiden hazırlanıyor, problem çözme ve akıl yürütme gibi becerilerini geliştiriyor.

 

Kayıtlar devam ediyor

Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul ve Lise Hazırlık bölümlerine öğrenci kaydı alan TED Rönesans Koleji; Cambridge Akreditasyonu ve sertifika programı, öğrencilerinin kullandığı yabancı diller ve mesleki eğitimleriyle dünyaya açılmasına imkân sağlayan BTEC Programı, bilim, sanat, spor ve sosyal sorumluluk alanındaki projeleri ve tüm süreçlerin odağında öğrencilerin bulunduğu yenilikçi eğitim anlayışıyla 2016-2017 eğitim-öğretim yılının kayıtlarını almaya devam ediyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!