GENÇ İŞSİZLİĞİNİ GENÇLER BİTİRECEK

24-28 Temmuz’da New York Birleşmiş Milletler Genel Merkezi’nde JCI Global Partnership Summit etkinliğinde Sürdürülebilir Kalkınma hedeflerine yapılan katkılar ile 4 bölge arasında düzenlenen girişimcilik yarışmasında Asya-Pasifik bölgesinden Hindistan, Ortadoğu bölgesinden Ürdün, Amerika bölgesinden Kolombiya ve Avrupa bölgesinden Türkiye finale kalmıştır.

GENÇ İŞSİZLİĞİNİ GENÇLER BİTİRECEK
GENÇ İŞSİZLİĞİNİ GENÇLER BİTİRECEK Admin
Bu içerik 291 kez okundu.

Türkiye’den Kariyer Enerjim firması genç işsizliği çözüm projeleri ile seçilmiştir.

Firma kurucusu Burcu Erol Atasoy’un Birleşmiş Milletler binasında yapılan finalde konuşmasında Dünya’nın büyük sorunları arasında yer alan işsizlik probleminden bahsetmiş, Türkiye’nin ekonomik büyüklüğü ve gençlerin gerekli donanımları kazanarak işsizliği nasıl yendiklerini başardıklarını anlatmıştır. Gençlere bu donanımları aktarmak ve ülkemizin refah düzeyinin arttıracağını da belirtmiştir.

Burcu Erol Atasoy ” Gençler bizim geleceğimiz , onlara yatırım yapmak geleceğe yatırım yapmaktır. Biz bu tutku ile yolla çıktık ve başardık amacımız daha çok gencimize ulaşabileceğimiz imkanları sağlamaktır.” Bu söylem ile Dünya’nın pek çok farklı ülkesinden programa katılan katılımcılarına başarı reçetesini anlatmıştır.

 

Konuşmasında firmanın gerçekleştirdiği başarılı projeler aktarılırken aynı zamanda gelecek planlarından da bahsedilmiştir. Kariyer Enerjim firması önümüzdeki dönemde liderlik adına kurulan ilk üniversite olan Avrupa Liderlik Üniversitesi ( European Leadership University) ile işbirliği yaparak perakende alanında sürdürülebilir ve katma değeri yüksek bir proje olan Retail Assist projesini yürütecektir.

 

Bu proje için pek çok büyük firmanın yer aldığı Perakende Danışma Kurulu oluşturulmuş ve ilk kez sektör ihtiyacı için sektörün bilgisi ve deneyimi üzerine bir tasarım gerçekleştirilmektedir.

 

 

Kariyer Enerjim aynı zamanda Birleşmiş Milletlerin partneri olarak yaklaşık 120 üzerinde ülkede faaliyet gösteren ve Sürdürülebilir kalkınma üzerine pek çok proje gerçekleştiren Junior Chamber International JCI Türkiye Genç Liderler ve Girişimciler Derneği üyesidir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!