Sinemia Yılbaşından Bu Yana Değerini Beşe Katladı

Özel sinema kulübü Sinemia, Özel Pazar üzerinden gerçekleşen ikinci tur yatırımını Aslanoba Capital ve Özel Pazar’a üye olan ilk melek yatırım ağı niteliğindeki İstanbul Startup Angels üyelerinden Ali Çebi ve Burak Örücü’den aldı. Şirketin değerlemesi yılbaşında Aslanoba’nın yaptığı ilk yatırımın 5 katı olarak belirlendi. Sinemia Kurucusu Rıfat Oğuz, bu yatırımla birlikte yeni iş alanlarına gireceklerini ve yıl sonunda yeni uygulamalarını 20 ülkede aktif hale getireceklerini belirtti. Bu yeni yatırım, geçtiğimiz günlerde Türkiye’de yaşanan olaylara rağmen teknoloji yatırımlarının hız kesmediğine ve girişim sermayesi yatırımlarının devam ettiğine de işaret etmesi açısından büyük önem taşıyor.

Sinemia Yılbaşından Bu Yana Değerini Beşe Katladı
Sinemia Yılbaşından Bu Yana Değerini Beşe Katladı Admin
Bu içerik 287 kez okundu.

‘Özel sinema kulübü’ Sinemia, ikinci tur yatırımını aldı. Aslanoba Capital ve İstanbul Startup Angels üyelerinden Ali Çebi ve Burak Örücü girişimin yeni yatırımcıları oldu. Sinemia ilk tohum yatırımını bu yılın başında yine Özel Pazar üzerinden Aslanoba Capital’den almıştı ve Aslanoba Capital şirketin yüzde 20 ortağı konumuna gelmişti. Sinemia Kurucusu Rıfat Oğuz, yeni yatırımın, bu ilk yatırımın 5 katı bir değerleme üzerinden gerçekleştiği bilgisini verdi.

 

 

Teknoloji yatırımları hız kesmiyor

Bugün 81 ilde geçerli olan ve 72 ilde aktif üyesi bulunan Sinemia, son üç dönemdir her çeyrekte gelirinde 4 kat büyüme sağladı. Girişimin yine Borsa İstanbul Özel Pazar aracılığı ile gerçekleşen yeni yatırımı, ülkemizde henüz iki hafta önce yaşanan olaylardan sonra teknoloji girişimlerine yatırımların hızla devam ettiğine işaret etmesi açısından da büyük önem taşıyor. Sinemia’nın aldığı yeni yatırımla birlikte Özel Pazar’daki toplam işlem sayısı 10’a çıkmış oldu. Bu yatırım turuna katılan İstanbul Startup Angels’in ise Sinemia 6. Yatırımı oldu.

 

 

Sinemanın sosyal medyası olacak

Rıfat Oğuz, yeni yatırımla birlikte sinema platformu odağında yeni iş alanlarına gireceklerini ve yurtdışına açılma planlarını hızlandıracaklarını belirtti. Oğuz, “Ağustos ayında hayata geçireceğimiz yeni uygulamamız ile sinema deneyimini iyileştirmek ve kolaylaştırmak adına, kişiye özel öneriler, marka ayrıcalıkları ve sinema içi satışa kadar birçok yeni özelliği pazara sunmuş olacağız. Sinemia app aynı zamanda sinemaseverlere özel bir sosyal medya mecrası da olacak” dedi.

 

 

Yılsonunda 20 ülkede yayında

Buna ek olarak Oğuz, Sinemia'nın aylık sınırsız sinema bileti sunan Premium üyelik sistemini yılsonuna kadar Türkiye ve İngiltere’nin ardından ABD pazarına sunmak için çalıştıklarını söyledi. Sinemia, uygulamasını ise yine yılsonuna kadar 20 ülkede yayına almış olacak.

 

 

 

Sinemia hakkında

Sinemia, sinemaseverlerin hayatını kolaylaştırmak ve sinema aşkını paylaşmak için kurulmuş özel bir sinema kulübüdür. Yarattığı üyelik modeli ile üyelerinin sinemaya daha sık ve düzenli gitmesini sağlar. Ayrıca düzenlediği ön gösterim, sanatçı sohbetleri ve özel organizasyonlar ile üyelerine özel prestijli bir sosyal yaşam biçimi sunar. Banka kartı altyapısıyla lokasyon bazlı teknolojiyi bir araya getiren Türkiye’nin ilk teknoloji girişimidir. Sinemia üyeleri, üyeliklerinin sürdüğü ay boyunca Türkiye’nin her yerinde, tüm sinema salonlarında sınırsız film izleyebilirler. Pek çok başarılı girişimin yatırımcısı Aslanoba Capital’den yatırım alan Sinemia, bugün İngiltere’de de faaliyet göstermekte ve uygulamasını yılsonuna dek 20 ülkeye taşımak için çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Fotoğraf altı1 _soldan sağa; Gülsüm Çıracı İstanbul Startup Angels, Burak Örücü İstanbul Startup Angels, Hasan Aslanoba Aslanoba Capital, Rıfat Oğuz Sinemia, Ali Çebi İstanbul Startup Angels, Recep Bildik Borsa İstanbul

 

Fotoğraf altı2 _soldan sağa; Burak Örücü İstanbul Startup Angels, Gülsüm Çıracı İstanbul Startup Angels, Hasan Aslanoba Aslanoba Capital, Rıfat Oğuz Sinemia, Ali Çebi İstanbul Startup Angels, Recep Bildik Borsa İstanbul

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!