JCI Türkiye Birleşmiş Milletlerde Finalist

JCI üyelerinin her yıl birçok ülkeden katılım gösterdiği, iş dünyası, siyaset ve sivil toplum liderleri ile bir araya geldiği JCI Global Partnership Summit etkinliği 24-28 Temmuz’da New York Birleşmiş Milletler Genel Merkezi’nde düzenlendi. Pek çok özel ismin bir araya geldiği etkinliğe, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-Moon da katılım gösterdi.

JCI Türkiye Birleşmiş Milletlerde Finalist
JCI Türkiye Birleşmiş Milletlerde Finalist Admin
Bu içerik 301 kez okundu.

Dünya çapında 114’ün üzerinde ülkede faaliyet gösteren Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği, küresel çaptaki etkinliklerine bir yenisini daha ekledi. 24-28 Temmuz tarihleri arasında New York Birleşmiş Milletler Genel Merkezi’nde düzenlenen JCI Global Partnership Summit etkinliğine BM Genel Sekreteri Ban Ki-Moon olmak üzere pek çok özel isim katıldı.

 

Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma hedeflerine yapılan katkılar ile 4 bölge arasında düzenlenen yarışmada Asya-Pasifik bölgesinden Hindistan, Ortadoğu bölgesinden Ürdün, Amerika bölgesinden Kolombiya ve Avrupa bölgesinden Türkiye finale kaldı. Yarışmayı kazanan ülke katılımcıları 28 Temmuz’da Birleşmiş Milletler binasında yapılan ödül törenine davet edilerek final heyecanını yaşadı.

 

Türkiye’den “genç işsizliği çözüm projesi” ile Kariyer Enerjim firması kurucusu Burcu Erol Atasoy’un projesi finalde Türk bayrağını dalgalandırarak JCI Türkiye’yi temsil etti.

 

Firma kurucusu Burcu Erol Atasoy, Birleşmiş Millet binasında yapılan final konuşmasında dünyanın büyük sorunları arasında yer alan işsizlik probleminden bahsederek, işsizliği nasıl yendiklerini anlattı. Gençlerin gerekli donanımları kazanmasının önemine dikkat çeken Atasoy, gençlere bu donanımları aktarmanın Türkiye’nin refah düzeyinin arttıracağını belirtti. Konuyla ilgili fikirlerini belirten Burcu Erol Atasoy sözlerine şöyle devam etti: ”Gençler bizim geleceğimiz, onlara yatırım yapmak geleceğe yatırım yapmaktır. Biz bu tutku ile yolla çıktık ve başardık amacımız daha çok gencimize ulaşabileceğimiz imkânları sağlamaktır.”

 

 

 


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!