12. ULUSLARARASI D-MARİN KLASİK MÜZİK FESTİVALİ GENÇ YETENEKLERE SAHNE OLUYOR

Doğuş Grubu’nun kurucu destekçisi olduğu 12. Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali genç yıldızlara ev sahipliği yapıyor. Bu yıl 8 güne uzayan programıyla 20-27 Ağustos tarihleri arasında Bodrum yarımadasına yayılacak festivalde Fazıl Say, 22 Ağustos Pazartesi akşamı 21.30’da gerçekleşecek ilk konserinde genç yetenekler eşliğinde Bodrum Kale’de sahne alacak.

12. ULUSLARARASI D-MARİN KLASİK MÜZİK FESTİVALİ GENÇ YETENEKLERE SAHNE OLUYOR
12. ULUSLARARASI D-MARİN KLASİK MÜZİK FESTİVALİ GENÇ YETENEKLERE SAHNE OLUYOR Admin
Bu içerik 323 kez okundu.

Dünyanın en önemli müzik festivallerinde dünyaca ünlü orkestralarla sahne alan ve geçen sene festivalin sabah ve gün batımı konserlerinde de dinlediğimiz Dorukhan Doruk, festivalde Say'ın klasikleri arasında yer alan "Dört Şehir" Piyano ve Viyolonsel Sonatı’nı seslendirecek. Geleceğin en parlak kemancılarından biri olarak gösterilen ve yorumlarıyla eleştirmenlerden tam not alan Berfin Aksu, Say'ın piyano ve keman sonatını yorumlayacak. Türkiye'nin yeni nesil genç solistlerinden piyanist Iraz Yıldız, konserde seyircilere sürpriz bir program sunacak. Konserin şan solistleri, Nazım Hikmet Korosu'nun genç yetenekleri Seda TaşpınarGülcan Burcu Değirmenci ve Uğur Okayise, Fazıl Say şarkılarına yeni yorumlarıyla ses verecekler.

 

Günümüzün parlayan genç yeteneklerinden piyanist Ferhat Can Büyük 22 Ağustos Pazartesi; viyolonsel, keman ve piyano üçlüsü olarak Cansın Kara, Emre Engin ve Oxana Shevchenko 24 Ağustos Çarşamba; soprano Ayşe Şenogul 26 Ağustos Cuma günü 19:00’da D-Marin Turgutreis Amfi Tiyatro’da Gün Batımı Konserleri kapsamında sahne alacaklar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!