Çankaya Köşkü'nde gerçekleştirdikleri görüşmenin ardından ortak açıklama geldi!

İlk olarak söz alan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Ciddi bir travma yaşadı toplum. Süratle normalleşmemiz gerekiyor" dedi. Başbakan Binali yıldırım ise, Ben de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkür ediyorum. Bugün kendisine informasyon verdim ve doğal olarak darbe ile ilgili müdahaleler yapılmış, olay kontrol altına alınmıştır. Siyasal irade galip gelmiştir, demokrasi kazanmıştır" dedi.

Çankaya Köşkü'nde gerçekleştirdikleri görüşmenin ardından ortak açıklama geldi!
Çankaya Köşkü'nde gerçekleştirdikleri görüşmenin ardından ortak açıklama geldi! Admin
Bu içerik 617 kez okundu.

 

 

Başbakan senedirım şöyle devam etti: 

"İşin başından beri kendisinin ana muhalefet partisi olarak gösterdiği basiret birlik beraberlik konusundaki desteğinden dolayı teşekkür ediyorum. Diğer bazı partilerde de aynı anlayışı görmüş olduk. Bu bizim alçakça girişimi bertaraf etmekte ve halkın meydanlara inmesinde işimizi kolaylaştırdı. Bundan sonra daha dikkatli olmamız gerekiyor.

Bu işler halledilirken durumdan vazife çıkaran provokatörler her zamana mümkündür. Bu işlere tevessül edenlere ihtiyaç duyulan cevabı anında vermemiz gerekiyor. Bir yanlış başka bir yanlışla düzeltilemez. Hukuk çerçevesinde kalmış olarak işler yoluna konulacak. Hukuk devletinde asla intikam almak kabul edilemez. Bundan böyle de görevlerini yaparken hukuk dışında hareket eden olursa en şiddetli şekilde üzerlerine gidilecektir. Ben bir defa daha Kemal Kılıçdaroğlu’na gösterdiği dayanışmadan ötürü teşekkür ediyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!