Almanya'nın başkenti Berlin'in Friedrichshain semtinde çatışma çıktı

Berlin'in Friedrichshain semtinde, cumartesi akşamı 2 bin kadar radikal solcu, buluşma yeri olarak kullandıkları bir evin haricinde devamlı polis varlığını protesto etmek için şov düzenledi. Kaşıklarla tencere tavalara vurup bulundukları sokağa atıfla “Domuzları Rigaer'den çıkarın” diye slogan attılar.

Almanya'nın başkenti Berlin'in Friedrichshain semtinde çatışma çıktı
Almanya'nın başkenti Berlin'in Friedrichshain semtinde çatışma çıktı Admin
Bu içerik 1211 kez okundu.

 

Gerginlik arttıkça göstericiler, polise doğru taş, şişe ve havai fişek atmaya başladı. Polis çalgılarına zarar verip çevredeki dükkânların camlarını kırdılar.

Polis göstericilere göz yakoşulıcı gazla karşılık verdi, çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Polis sözcüsü, atılan taş ve şişeler sebebiyle, birkaç polisin yaralandığını bildirdi. Çatışma sebebiyle organizatörler yerel saatle 23.15'te gösteriyi sona erdirdi. Friedrichshain ve Kreuzberg civarında 650 polisin görev aldığı kaydedildi.

AYLARDIR SÜREN GERGİNLİK

Berlin polisi Rigaer Sokağı'ndaki evde kalan insanları tahliye etmek için aylardır uğraşıyor ancak köktencilik solcular buna hükümet karşıtı gösteriler veya çevredeki enstrumanları kundaklayarak yanıt veriyor.

Solcular, geçen haftalarda devamlı polis devriyesine karşı karşıcılık göstermek için sokaklarda şiddet çağrısı yapmıştı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!