Montreal’deki Akademi’de Türkiye’yi ‘İskeletor’ temsil edecek

Tüm dünyadan yetenekli müzisyenlerin, sektörün önde gelen isimleriyle bir araya geldiği ve bu yıl Kanada Montreal’de düzenlenecek Red Bull Music Academy'de Türkiye'yi müzik piyasasında İskeletor ismiyle tanınan Kerem Sevinçli temsil edecek.

Montreal’deki Akademi’de Türkiye’yi ‘İskeletor’ temsil edecek
Montreal’deki Akademi’de Türkiye’yi ‘İskeletor’ temsil edecek Admin
Bu içerik 519 kez okundu.

18 senedir dünyayı dolaşarak, kentleri müzikle buluşturan Red Bull Music Academy, bu yıl Kanada’nın Montreal şehrinde gerçekleşecek. Akademi bu yıl 70 müzisyeni ağırlarken, Türkiye’yi müzik piyasasında İskeletor ismiyle tanınan genç ve yetenekli prodüktör Kerem Sevinçli temsil edecek.

Gitar, bas gitar, davul, klavye ve synthesizer gibi farklı entrümanlarla üretimlerini sürdüren Kerem Sevinçli, geçen yıl Paris’teki akademi için seçilmiş ancak yaşanan terör olayları sebebiyle Akademi’nin 2. döneminin ertelenmesi üzerine Paris’te geçirdiği 2 günün ardından İstanbul’a dönmüştü. Genç müzisyen Paris’te yaşadıklarını, “Paris’e gittim ve o sırada çok talihsiz bir terör saldırısı oldu. Bu yüzden Red Bull orada geniş güvenlik önemleri almak zorunda kaldı ve konserler iptal edildi. Fakat orada dünyanın birçok farklı yerinden gelmiş, benimle eşit şartlarda olan sanatçılarla buluşup çok önemli eğitmenler eşliğinde müthiş bir süreç yaşadık. Çok güzel stüdyolarda, gece gündüz müzik konuşup aslında nereden gelirsek gelelim aynı seviyede olduğumuzu gördük. Akademide kişisel kahramanım olan Tony Allen ile de tanışma fırsatı buldum” cümleleriyle anlattı.

Montreal’deki akademide bir ay boyunca profesyonel ve alanında öncü müzisyenlerle workshop ve söyleşilerde bir araya gelip dünyanın farklı sehirlerinden katılımcılarla birlikte ortak üretimler yapacak olan İskeletor lakaplı Kerem Sevinçli, bass müzik dinleyerek başladığı müzik yolculuğuna offbeat, Alman ve Japon noise etkileşimli bir forma dönüştürdüğü müzikler yaparak devam ediyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!