Aliexpress Türkçe

Aliexpress yurt dışı merkezli bir site olduğu için dili de doğal olarak yabancıdır. Çünkü bu siteden birçok yabancı ülke alışveriş yapmaktadır. Fakat bizim ülkemizde yabancı dil bilen birey sayısı çok fazla olmadığı için ürün alırken özelliklerini okumada, ürünü tanımada zorluklar yaşanmaktadır.

Aliexpress Türkçe
Aliexpress Türkçe Admin
Bu içerik 134 kez okundu.

 

Aliexpress yurt dışı merkezli bir site olduğu için dili de doğal olarak yabancıdır. Çünkü bu siteden birçok yabancı ülke alışveriş yapmaktadır. Fakat bizim ülkemizde yabancı dil bilen birey sayısı çok fazla olmadığı için ürün alırken özelliklerini okumada, ürünü tanımada zorluklar yaşanmaktadır. Bu nedenle Aliexpress Türkçe oluşturulmuştur. Bunun amacı Aliexpress online alışveriş sitesini Türkçeleştirerek bireylerin çok rahat bir şekilde ürünü anlamasını ve tanımasını sağlamaktır.

Aliexpress’in Türkçe olarak müşterilere ulaşması tamamen avantajdır. Özellikle teknoloji ürünlerinde o ürünü yabancı dilde anlamak çok zordur. Çünkü işin içine yabancı dilin haricinde teknik terimler ve bilgiler de girmektedir. Oysa Ali ekspres de ürünün istediğimiz gibi olup olmadığını anlayabilir ve ona göre almak için karar verebiliriz.

Aliexpress her yaştan bireye ürünü olan bir alışveriş sitesi olduğu için Türkçe olması bu açıdan da avantajdır. Örneğin; 12 yaşındaki bir çocuğun istediği bir ürünü alabilmesi için o ürünün Türkçe olması gerekir. Ya da yaşlı bir amcanın istediği malı alabilmesi için Aliexpress Türkçe olması gerekir ki amca istediği şeyi kolayca bulabilsin.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaspersky Lab’in Araştırması Kullanıcıların Kötü Şifre Alışkanlıklarını Gösteriyor
Kaspersky Lab’in Araştırması Kullanıcıların Kötü Şifre Alışkanlıklarını Gösteriyor
UCB Pharma, Nöroloji Departmanı’na yeni bir ismi dahil etti
UCB Pharma, Nöroloji Departmanı’na yeni bir ismi dahil etti