Aliexpress Türkçe

Aliexpress yurt dışı merkezli bir site olduğu için dili de doğal olarak yabancıdır. Çünkü bu siteden birçok yabancı ülke alışveriş yapmaktadır. Fakat bizim ülkemizde yabancı dil bilen birey sayısı çok fazla olmadığı için ürün alırken özelliklerini okumada, ürünü tanımada zorluklar yaşanmaktadır.

Aliexpress Türkçe
Aliexpress Türkçe Admin
Bu içerik 254 kez okundu.

 

Aliexpress yurt dışı merkezli bir site olduğu için dili de doğal olarak yabancıdır. Çünkü bu siteden birçok yabancı ülke alışveriş yapmaktadır. Fakat bizim ülkemizde yabancı dil bilen birey sayısı çok fazla olmadığı için ürün alırken özelliklerini okumada, ürünü tanımada zorluklar yaşanmaktadır. Bu nedenle Aliexpress Türkçe oluşturulmuştur. Bunun amacı Aliexpress online alışveriş sitesini Türkçeleştirerek bireylerin çok rahat bir şekilde ürünü anlamasını ve tanımasını sağlamaktır.

Aliexpress’in Türkçe olarak müşterilere ulaşması tamamen avantajdır. Özellikle teknoloji ürünlerinde o ürünü yabancı dilde anlamak çok zordur. Çünkü işin içine yabancı dilin haricinde teknik terimler ve bilgiler de girmektedir. Oysa Ali ekspres de ürünün istediğimiz gibi olup olmadığını anlayabilir ve ona göre almak için karar verebiliriz.

Aliexpress her yaştan bireye ürünü olan bir alışveriş sitesi olduğu için Türkçe olması bu açıdan da avantajdır. Örneğin; 12 yaşındaki bir çocuğun istediği bir ürünü alabilmesi için o ürünün Türkçe olması gerekir. Ya da yaşlı bir amcanın istediği malı alabilmesi için Aliexpress Türkçe olması gerekir ki amca istediği şeyi kolayca bulabilsin.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!