TRAVMA VE RUH SAĞLIĞI ALANINDA İHTİYAÇ DUYULAN UZMANLAR BİLGİ’DE YETİŞECEK

İstanbul Bilgi Üniversitesi, 2016 - 2017 Akademik Yılı’nda ilk kez öğrenci kabul edeceği yeni yüksek lisans programlarına Travma ve Afet Çalışmaları Uygulamalı Ruh Sağlığı Programı’nı ekledi.

TRAVMA VE RUH SAĞLIĞI ALANINDA İHTİYAÇ DUYULAN UZMANLAR BİLGİ’DE YETİŞECEK
TRAVMA VE RUH SAĞLIĞI ALANINDA İHTİYAÇ DUYULAN UZMANLAR BİLGİ’DE YETİŞECEK Admin
Bu içerik 120 kez okundu.

Bugüne kadar 50’yi aşkın lisansüstü programıyla 5 binin üzerinde mezun veren BİLGİ; lisansüstü eğitimde büyümeye ve uzmanlığını derinleştirmeye devam ediyor. Yeni akademik dönemde eğitimlerine başlayacak Travma ve Afet Çalışmaları Uygulamalı Ruh Sağlığı Programı’nda BİLGİ, Türkiye’nin bu alandaki istihdam ihtiyacına yönelik uygulamalı bir model sunacak. 
 

 

Afet ve Travma Alanında İhtiyaç Duyulan İş Gücü


İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin yeni lisansüstü programlarından Travma ve Afet Çalışmaları Uygulamalı Ruh Sağlığı Yüksek Lisans Programı, afetlerin ya da travmatik olayların sağlık üzerindeki olumsuz etkilerini azaltabilmek için insanların hazırlıklı olması ve minimum seviyede etkilenmesini sağlayacak ekibin yetişmesini hedefliyor. Afet ve travma yaşayan topluluklara ilk andan itibaren gerekli psikosoyal hizmetleri sağlayabilmek ve etkili rehabilitasyon çalışmaları yapmak için yeterli donanımı adaylara sunmayı amaçlayan programda Türkçe dilinde eğitim verilecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin, Mars ve Jüpiter'e uzay aracı gönderecek
Çin, Mars ve Jüpiter'e uzay aracı gönderecek
2016 Yılına Damgasını Vuran Olaylar
2016 Yılına Damgasını Vuran Olaylar