HGS yüklemesi nedir ve nasıl yapılır?

Köprü ve otoyolları giriş çıkışlarında bulunan geçiş sistemlerinde değişikliğe gidiliyor. KGS sistemi yerine 17 Eylül’de HGS sistemi getiriliyor. PTT ve Karayolları işbirliği ile hazırlanan bu sistem 17 Eylül tarihinde hayata geçiriliyor. Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) sayesinde köprü ve otoyolları üzerinde yaşanan trafik sıkıntılarının giderilmesi bekleniyor.

HGS yüklemesi nedir ve nasıl yapılır?
HGS yüklemesi nedir ve nasıl yapılır? Admin
Bu içerik 321 kez okundu.

Köprü ve otoyolları giriş çıkışlarında bulunan geçiş sistemlerinde değişikliğe gidiliyor. KGS sistemi yerine 17 Eylül’de HGS sistemi getiriliyor. PTT ve Karayolları işbirliği ile hazırlanan bu sistem 17 Eylül tarihinde hayata geçiriliyor. Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) sayesinde köprü ve otoyolları  üzerinde yaşanan trafik sıkıntılarının giderilmesi bekleniyor.

17 Eylül tarihinden önce vatandaşların HGS nedir sorusunu detaylı bir şekilde öğrenmesi gerekmektedir. 17 Eylül tarihinden sonra KGS yerine HGS sistemi ile geçişlerinizi yapabilirsiniz. Köprü ve otoyolları üzerinde yaşanan trafik sıkıntılara çözüm olması bekleniyor. KGS yerine HGS sistemine geçişinizi yaptırmalısınız. PTT ilgili şubeleri tarafından HGS sistemine 5 TL ücret karşılığında geçişinizi yaptırabilirsiniz. PTT görevlileri ise sizlere gerekli talimatları aktaracaktır.

HGS yüklemesi nedir ve nasıl yapılır?

17 Eylül tarihinden itibaren Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) sayesinde köprü ve otoyolları üzerinde bulunan geçişlerden geçişinizi yapabilirsiniz. HGS çip etiket sistemine PTT şubeleri tarafından geçtikten sonra aracınızın ön camı üzerine etiketinizi yapıştırmalısınız. Köprü ve otoyolları üzerinde bulunan geçiş noktalarına geldiğiniz zaman etiket içerisinden otomatik olarak geçiş ücretini kestikten sonra geçişlerinizi yapabilirsiniz. Otomatik ücretin kesilmesi sayesinde geçişlerin hızlandırılması bekleniyor.

HGS yükleme noktaları ise marketler, benzin istasyonları ve bakkallar olarak belirlenmiştir. HGS sisteminin avantajı ise birçok noktadan çip etiketiniz içerisine istediğiniz miktarda yükleme yapabilirsiniz. s

 

HGS yükle sistemi sayesinde köprü ve otoyollar üzerinde yaşanan geçiş problemlerinin çözülmesi bekleniyor. Vatandaşlar ise OGS sisteminde olduğu gibi sıkıntıların artması konusunda endişeli olduğunu belirtiyor. Köprü ve otoyolları üzerinde trafik problemlerinin artması ile vatandaş daha fazla mağdur olabilir. Karayolları ve PTT yetkilileri sistemin kontrolünü herhangi bir şekilde aksatmamalıdır. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!