İlhami Koç: “Sermaye piyasalarının demokrasi ve hukuk düzeni içinde var olabileceğini unutmamamız gerekiyor.”

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) Başkanı İlhami Koç, Sermaye Piyasasında Gündem’in Ağustos sayısında, ülkemizde son yaşanan olayları ve sermaye piyasaları açısından etkilerini değerlendirdi.

İlhami Koç: “Sermaye piyasalarının demokrasi ve hukuk düzeni içinde var olabileceğini unutmamamız gerekiyor.”
İlhami Koç: “Sermaye piyasalarının demokrasi ve hukuk düzeni içinde var olabileceğini unutmamamız gerekiyor.” Admin
Bu içerik 229 kez okundu.

TSPB Başkanı İlhami Koç, Sermaye Piyasasında Gündem dergisinin Ağustos sayısında Türkiye’de son dönemde yaşanan olayları değerlendirdi: “Sermaye piyasalarımızın büyümesi için farklı platformlarda neler yapabileceğimizi konuşuyor ve tartışıyoruz. Her dönemin kendine özgü gündemleri, sorunları ve çözümleri oluyor. Ancak, hepsinden önemlisi, sermaye piyasalarının demokrasi ve hukuk düzeni içinde var olabileceğini unutmamamız gerekiyor. Bu nedenle, bir öncelikler sıralaması yapmamız gerekirse, geçtiğimiz günlerde anayasal düzene karşı yapılan hukuk dışı girişime milletçe birlik halinde karşı durulmasını her şeyin başına yerleştirmemiz gerekiyor.”

 

Koç ayrıca, son dönemde sermaye piyasalarındaki yenilikleri okuyucularla paylaştı: “Bu olağanüstü dönem, piyasalarımızda volatiliteyi artırdıysa da olumsuzluğun kısa sürede atlatılarak normalleşmeye geçmekte olduğumuzu söyleyebiliriz. Sermaye Piyasası Kurulu’nun almış olduğu bir kararla, halka açık ve borsada işlem gören paylarının geri alım işlemlerinde kolaylıklar sağlaması bu konuda önemli bir etki yarattı. Kurul, 21 Temmuz tarihinde bir duyuru yayınlayarak, halka açık ortaklıkların borsada işlem gören paylarının geri alımını herhangi bir limit söz konusu olmaksızın gerçekleştirebilmelerini uygun gördü. Temmuz sonu itibariyle de 35’i aşkın şirket kendi paylarında geri alım yapacaklarına ilişkin özel durum açıklaması yaptı.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
SERAMİKSAN SEZONUN SON KARŞILAŞMASINA HAZIR
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!
Buğdayı Karalayacağımıza Sahip Çıkmalıyız!